Представник ЗАЕС відвідав Королівський технологічний інститут в Стокгольмі

АЭС | 16:27, 22.06.2018
 Поделиться

Поделиться в

З робочим візитом для обговорення перспектив і напрямків можливої співпраці між ДП «НАЕК «Енергоатом» і Королівським технологічним інститутом в Стокгольмі, Швецію відвідали представники НАЕК «Енергоатом», Науково-технічного центру та Київського національного інституту архітектури та будівництва. Запорізьку АЕС представляв керівник проектно-конструкторського підрозділу Степан Шашликов.

Однією з тем для обговорення стала не тільки розвиток, але і збереження проектного потенціалу на атомних електростанціях України, який був частково втрачений і почав заново формуватися вже в умовах становлення України як незалежної держави. Дане питання має стратегічне значення і втратити ці знання ніяк не можна. Тому на кожному майданчику є проектні відділи, фахівці яких виконують серйозні роботи.
«Без перебільшення, найбільш складні проекти створюються в проектно-конструкторському підрозділі Запорізької АЕС, і не тільки для нашої станції, але і для Хмельницької АЕС, Рівненської АЕС, а також ВП «Атоменергомаш». В останні кілька років підрозділ переорієнтувався на реконструкцію, модернізацію та продовження терміну експлуатації енергоблоків, управління старінням. Сьогодні ця тема актуальна для всіх АЕС України. І щоб максимально акумулювати наявний на майданчиках і безпосередньо в Компанії проектний досвід, ведеться мова про створення власного проектно-конструкторського інституту на базі Запорізької АЕС», — прокоментував Степан Шашликов.

«Є плани, є ідеї. Але необхідно застосувати кращий досвід, в тому числі і міжнародний, щоб їх реалізувати. Для цього українська делегація і відвідала Королівський технологічний інститут, зустрівшись з його професорським складом. Обговорювали питання проектування, управління старінням і продовження терміну експлуатації енергоблоків. Королівський технологічний інститут в Стокгольмі в даному контексті — невипадковий вибір — підкреслив керівник проектно-конструкторського підрозділу Степан Шашликов. — Це один з найбільших технічних вузів не тільки Скандинавії, але всієї Європи, який всерйоз займається даною проблематикою, зокрема він знаменитий і авторитетний своїми дослідженнями в галузі ядерної фізики».
Приймаюча сторона, в свою чергу, цікавилася проектами, які реалізуються в Україні в сфері атомної енергетики. Шведських фахівців дуже зацікавив галузевої тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу на Запорізькій АЕС. Також в ході зустрічі фахівці обмінялися досвідом продовження терміну експлуатації енергоблоків.

Джерело: ЗАЕС

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: