Перші 179 пацієнтів підписали декларації з лікарями. Далі буде!

Медицина | 21:32, 4.09.2018
 Поделиться

Поделиться в

Другий  день в Енергодарі триває процес підписання населенням декларацій з обраним лікарем. Тому в приміщенні Центру первинної медичної допомоги дуже гаряче — і не лише через спеку на вулиці. Люди обурені чергами та низькою швидкістю обслуговування, поговорювали і про нестачу реєстраторів та компьютерів. Не задоволені  і ті, хто хворіє, і ті, хто бажає підписати декларацію. Зібравшидумки та питання, рушаємо до виконувача обов’язків директора нового КП «Центр первинної медичної допомоги» Галини Ганжі.  Спочатку — про головне: чи вистачить на всіх лікарів?

— ВЦентрі працюють 28 лікарів — сімейної медицини, терапевтів та педіатрів. Вони за нормами мають набрати по 1800- 2000 пацієнтів. Більше цієї кількості — мають право відмовити. Але я запевняю: всі енергодарці матимутьзмогу підписати декларацію з лікарем. Причому не обов’язково зараз: кампанія не має термінів. Але з 1-го січня 2019 року пацієнти, які не підписали декларацію, будуть мати право на безкоштовну невідкладну медичну допомогу. Що стосується вузьких спеціалістів, то до 2020 року ми маємо право звертатися до них безкоштовно за направленням сімейного лікаря (терапевта, педіатра) чи за бажанням.

Галина Ганжа нагадала, що декларацію з лікарем підписують не на все життя. Її можна перепідписати —  з іншим доктором. При цьому попередня угода автоматично анулюється.

Наступне питання — про надання тієї самої невідкладної допомоги.  Галина Ганжа повідомила, що в Центрі вже працюють два кабінети- номер 101 та 102, де її надають окремо дітям і дорослим, плюс — фільтр при підозрі на інфекцію. На фільтр можна потрапити просто з ганку, не заходячи у фойє — двері розташовані праворуч від входу.

Дуже хвилює батьків питання — що буде з так званим днем здорової дитини? Він не скасовується. Хворих пацієнтів будуть приймати переважно в кабінетах невідкладної допомоги. Взагалі, медична реформа дає змогу лікарям самостійно визначати варіанти впровадження лікування, цілком можливе і консультування в телефонному режимі (мобілки передбачені для всіх медиків Центру)

Фойє та ліфти залишаються спільними і для дорослих, і для малих пацієнтів. Педіатри прийматимуть на третьому поверсі, там же  буде кабінет щеплень для дорослих і дітей — адже вакцінуються лише здорові люди. Натомість процедурні кабінети передбачені окремі.

 

Декларацію дорослі пацієнти мають підписати особисто, звернувшися до центру. З папірців це зробити неможливо, так само, як  і з дому через інтеренет. За два дні підписної кампанії в Енергодарі уклали угоди майже дві сотні пацієнтів. Швидкість, на яку скаржилися енергодарці, зумовлена не лише браком досвіду реєстраторів, а і тим, як працює система — вона єдина для всієї країни. Насамкінець Галина Ганжа звернулася до людей та подякувала, що енергодарці обирають фахівців Центру у якості сімейних. Але закликала не хвилюватися та не створювати собі незручностей — увигляді черг та втрачених нервів. Якщо ви зібралися штурмувати лікарню завтра о п’ятій ранку — не поспішайте, лікарів вистачить на всіх.

Галина Ганжа зазначила, що місцева влада підтримує Центр — матеріально в тому числі. Наприклад, вже є в наявності швидкі аналізи-тести, йде дообладнання робочих місць. Адже Центр — це не лише лікарі, а й матеріально-технічна база. Так, планується прийняти на роботу деяких вузьких спеціалістів, але вони потребують спеціального обладнання. Тому спочатку «доведуть до розуму» суто «первинні» питання, а потім вирішуватимуть з рештою спеціалістів.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: