Фахівці ЗАЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю міста Енергодар

АЭС | 20:28, 18.07.2018
 Поделиться

Поделиться в

17 липня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю міста-супутника Запорізької АЕС Енергодар для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС — 04.04.2018 року та розробка в зв’язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока — основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливості продовження терміну експлуатації енергоблока.


Зі вступним словом виступив начальник управління роботи з громадськістю та ЗМІ Запорізької АЕС Сергій Шимчев, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі.


Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, що  виконуються з продовження терміну експлуатації четвертого енергоблока.

З доповіддю виступив заступник головного інженера з модернізації та управління ресурсом Володимир Іванов. У своєму виступі він представив присутнім інформацію про стан атомної енергетики світу і роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для мешканців зони спостереження станції. Розповів про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №4, про заходи щодо підвищення безпеки енергоблока, які вже прийняті і плануються до виконання в рамках продовження, пояснив технічну та економічну доцільність роботи енергоблока в понад проектний термін, а також поінформував громадськість про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.


Начальник служби аналізу безпеки Олександр Депенчук розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4, розроблених звітах, так званих факторах безпеки, і комплексному аналізі безпеки.
Про принципи роботи та проведеної модернізації системи радіаційного контролю, а також про систему і застосовуваних підходах охорони навколишнього середовища розповіли в.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов і начальник служби охорони навколишнього середовища Ігор Квашнін.

Далі до присутніх звернулися перший заступник міського голови Ігор Курдя і виконуюча обов’язки міського голови Леся Нікітіна. Вони повністю підтримали продовження терміну експлуатації енергоблоків ЗАЕС, так як це необхідно для повноцінної життєдіяльності і процвітання міста Енергодар. Місто-супутник зацікавлений в роботі свого найбільшого містоутворюючого підприємства, а інформація надана фахівцями Запорізької АЕС досить переконлива, щоб сказати однозначне «так» — продовженню терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС.

Після доповідей фахівців станції зустріч з громадськістю м. Енергодар продовжилася в форматі «питання-відповідь». Представники громадськості повідомили, що виступають за безпечне продовження ресурсу енергоблоків Запорізької АЕС і нагадали про існуючі проблеми Енергодара. Йшлося про житлове будівництво, розвиток інфраструктури та добудову міста, інформаційних табло, введенні в експлуатацію інвестиційних проектів – розширюваної частини відкритого розподільного пристрою-750 кВ та галузевого тренажерного комплексу спеціальної підготовки ремонтного персоналу Запорізької АЕС. Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасників зустрічі цікавили питання соціального захисту населення зони спостереження атомної електростанції, зокрема можливість зниження тарифу на споживану електроенергію.

Фахівці Запорізької АЕС в рамках своєї компетенції дали вичерпні відповіді та висвітлили ситуацію, що склалася, а жителі міста Енергодар подякували представникам Запорізької АЕС за інформаційні матеріали і за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.

Джерело: сайт ЗАЕС

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: