Фахівці ВП ЗАЕС проведуть зустріч у форматі громадських слухань з громадськістю м. Енергодар

АЭС | 11:10, 19.06.2018
 Поделиться

Поделиться в

Реалізуючи права громадян та їх об’єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов’язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо діяльності Запорізької АЕС, Енергодарська міська рада спільно з ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 17 липня 2018 року проведе зустріч у форматі громадських слухань фахівців Запорізької АЕС з громадськістю міста Енергодар для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС — 04.04.2018 р. та розробка у зв’язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока — основного документу, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблока.

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» подала заяву та комплект документів на внесення змін до ліцензії серії ЕО №000196 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки ВП «Запорізька АЕС» у зв’язку з досягненням встановленого проектом терміну експлуатації енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС».
Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції; практичний досвід вже мають Великобританія, Канада, РФ, США, Франція. Україна теж входить до цього переліку. На сьогодні у понадпроектний термін, відповідно до виданих ліцензій ДІЯРУ, працюють сім з п’ятнадцяти вітчизняних атомних енергоблоків.

На Запорізькій АЕС вже половина енергоблоків працює у понадпроектний термін. 13 вересня 2016 року Державна інспекція ядерного регулювання України прийняла рішення про продовження терміну експлуатації блока №1 ЗАЕС до 23 грудня 2025 року, 3 жовтня 2016 року — блока №2 ЗАЕС до 19 лютого 2026 року, 3 листопада 2017 року — блока №3 ЗАЕС до 5 березня 2027 року.
Запорізька АЕС, використовуючи накопичений досвід, має намір продовжувати роботу в даному напрямку, адже експлуатація енергоблоків у понадпроектний термін дозволить безпечно виробити ще не один десяток мільярдів кіловат-годин електроенергії, забезпечуючи тим самим енергетичну стабільність держави.

Зустріч у форматі громадських слухань фахівців Запорізької АЕС з громадськістю міста Енергодар буде проведена 17 липня 2018 року о 16:30 у конференц-залі культурно-ділового центру Запорізької АЕС за адресою: м. Енергодар, вул. Центральна, 6.
Інформаційне забезпечення та технічна підтримка зустрічі буде здійснюватися фахівцями ВП ЗАЕС. Програма заходу буде відповідати формату громадських слухань і передбачає:

—    презентацію матеріалів щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації  енергоблока №4 ЗАЕС;
—    відповіді на запитання та зауваження учасників зустрічі;
—    збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних у період проведення зустрічі.

З питань проведення слухань (чи зустрічі у форматі громадських слухань) прохання звертатись за номером телефону (06139) 62127, 62181, інформаційний центр управління роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЗАЕС.

Джерело: сайт ЗАЕС

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: