Делегація Запорізької АЕС взяла участь у VІ з`їзді Атомпрофспілки України

АЭС | 10:33, 27.03.2017
 Поделиться

Поделиться в

24 березня в Києві відбувся VІ з`їзд Атомпрофспілки України. У роботі з’їзду взяли участь 137 делегатів від членських організацій Атомпрофспілки, а також запрошені керівники профільних міністерств, депутатського корпусу, установ та підприємств атомної галузі, представники міжнародних профспілкових об’єднань, членською організацією яких є Атомпрофспілка, ФПУ, громадських організацій галузі, ветерани Атомпрофспілки.

З’їзд пройшов під знаком 25-річчя створення профспілки. У режимі онлайн висловив свої вітання Атомпрофспілці Генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (EPSU) Ян Віллем Гаудріаан.

Про необхідність модернізації профспілкової роботи йшлося у вітальній доповіді Голови Федерації профспілок України Григорія Осового. «…модернізація Федерації профспілок і її членських організацій з метою посилення її потенціалу і впливу на прийняття рішень. Але дорога від прийняття рішень до імплементації у практичну роботу – це повсякденна праця і важкий шлях. У чому ми повинні бути разом». Голова ФПУ наголосив на необхідності єдиної фінансової політики, за якої більше 20 відсотків профвнесків спрямовувалося би на правовий захист спілчан: «має бути розподіл на чотири складових діяльності: 60 відсотків потенціал самої організації, 20 відсотків – правовий захист, 10 – страйковий фонд, 5 – навчання, 5 – інформаційна робота. Сьогодні досить високий рівень профспілкового членства, але лише чотири профспілки реально формують Фонд Солідарності».

Надзвичайно важливою складовою успіху у захисті людини праці є соціальне партнерство. Про позитивний приклад йшлося у доповіді президента ДП НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

«Сьогодні Атомпрофспілка вже об’єднує майже 67 тисяч працівників галузі, ветеранську спільноту багатьох сфер економіки держави та захищає їх спільні права та інтереси. В організаціях Атомпрофспілки діє 1700 профспілкових, 357 цехових організацій. Серед членів профспілки представники найбільш масових професій: атомники, гірники, хіміки, наукові працівники, будівельники, медики» — наголосив Юрій Недашковський.

На з’їзді було заслухано звіт центрального комітету Атомпрофспілки про роботу у період між з`їздами 2012-2017 рр. Голова профспілки Валерій Матов зупинився на реалізації «Стратегії розвитку Атомпрофспілки України на період до 2017 року», розповів про труднощі на цьому шляху. Зокрема, було передбачено впровадження інтегрованої системи електронного документообігу Атомпрофспілки, але через надзвичайні події, що сталися в Україні у 2014 році, пожежу у Будинку профспілок 19 лютого 2014 року, було знищено всі матеріально-технічні засоби і майно профспілки.

«Тому відтерміновано реалізацію, але впровадження системи електронних документів буде відбуватися в профспілці та її організаційних ланках», — підкреслив Валерій Матов.

Він розповів про напрями діяльності профспілки, одним з найважливіших є підтримка первинних профспілкових організацій у ході колективних переговорів. Для цього протягом звітного періоду розглядалися проекти колективних договорів, надавалися зауваження і пропозиції щодо поліпшення їх змісту, проводилися консультації із профспілковим активом.

«Ми переорієнтовуватиме свою профспілкову роботу на кшталт, наприклад, датських профспілок, які займаються не сервісним обслуговуванням, а насамперед правовим супроводом».

Валерій Матов підкреслив підвищення значимості правової роботи у зв’язку з корпоратизацією НАЕК.

«Атомпрофспілка продовжує наполягати на прийнятті закону про особливості корпоратизації, аби забезпечити прозорість і законність цього процесу в інтересах держави та трудового колективу Компанії і не допустити конфліктів та соціальної напруги на стратегічно важливих об’єктах енергетики. Правовою службою Атомпрофспілки були підготовлені постатейні пропозиції до законопроекту».

Валерій Матов зупинився на необхідності актуалізації інших напрямів діяльності Атомпрофспілки, зокрема модернізації профспілкового Фонду Солідарності.

На з’їзді було затверджено програму дій Атомпрофспілки на період до 2022 року.

Роботу центрального комітету за попередній період було визнано задовільною.

Шляхом відкритого голосування абсолютною більшістю голосів було обрано очільника профспілкової організації на новий термін. Ним знову став Валерій Матов.

У той же день було проведено перший Пленум Атомпрофспілки і перше засідання Президії ЦК профспілки.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: