Знову збрешуть: енергетики закликали не читати російські статті про ядерне паливо

АЭС | 11:58, 3.11.2017
 Поделиться

Поделиться в

НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric наполегливо закликають ЗМІ уникати передруку з російських джерел неперевіреної інформації щодо експлуатації ядерного палива виробництва компанії Westinghouse на українських АЕС.

Нещодавно мало місце масове розповсюдження неправдивих публікацій стосовно аварійних зупинок енергоблоків українських АЕС, яке свідчить про чергову скоординовану інформаційну атаку проти української атомно-енергетичної галузі та України в цілому. Подібні фальсифікації траплялись і раніше, про що Енергоатом вже інформував ЗМІ та громадськість. Як результат, ЗМІ почали звертатись за інформацією про атомну галузь України безпосередньо до компаній, які в ній працюють. Але на жаль, за межами України все ще існують ЗМІ, які продовжують розповсюджувати новини про українські АЕС з неперевірених джерел.

Одним із джерел, яке продовжує публікувати дезінформацію, стало англомовне електронне видання «Оriental Review», яке у власному описі зазначає свій зв’язок з Москвою. Стаття цього видання під заголовком «Готуйся до нового Чорнобиля в Україні» є від початку до кінця сфабрикованою та не містить жодних правдивих даних, окрім назв компаній та організацій.

Атомна генерація, як основа електроенергетики України, стала однією з головних цілей інформаційних терористів, які виконують завдання російської пропаганди. Адже завдяки програмі диверсифікації джерел постачання ядерного палива на українські АЕС, успішно реалізованої спільними зусиллями Енергоатома та Westinghouse Electric, Україна кардинально посилила власну енергетичну безпеку. Енергоатом позбавився залежності від єдиного постачальника тепловиділяючих збірок (ТВЗ) – російської компанії ТВЕЛ.

Що стосується ТВЗ-WR виробництва Westinghouse, то Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ), враховуючи позитивні результати державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки, у липні 2017 року ухвалила дозвіл на завантаження ядерного палива компанії Westinghouse до енергоблоків Запорізької АЕС. Раніше відповідне рішення було прийнято щодо енергоблоків Южно-Української АЕС. Також, у ході експлуатації палива Westinghouse на українських АЕС проводиться незалежний регуляторний аналіз ефективності палива.

Зазначимо, що українські АЕС мають зразкові показники щодо відповідності вимогам з ядерної, радіаційної безпеки та іншим міжнародним стандартам, прийнятим МАГАТЕ. Україна – єдина країна у світі, яка відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння у енергетичній сфері між Україною і Європейським Союзом пройшла ексклюзивну перевірку в рамках спеціально започаткованого для цього міжнародного проекту «Україна – Європейська комісія – МАГАТЕ». За допомогою експертів МАГАТЕ та експертів в області ядерної безпеки з більш ніж 30 країн світу було проведено безпрецедентну перевірку 15 місіями OSART усіх енергоблоків українських АЕС на їх відповідність стандарту МАГАТЕ з безпеки (NSR-1). За результатами цієї перевірки були зроблені позитивні висновки про відповідність українських енергоблоків вимогам МАГАТЕ.

Відтак, закликаємо європейські ЗМІ не піддаватись на провокації російської пропаганди та заохочуємо всіх журналістів звертатись до компаній перед публікацією відповідних матеріалів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: