Запорізький суд виправдав директорку обласної філармонії у справі щодо закупівлю люкс-автобусу за 7,4 млн грн

Суспільство | 15:30, 1.02.2023
 Поделиться

Поделиться в

Ленінський районний суд розглянув у відкритому судовому засіданні справу за обвинуваченням генеральної директорки комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» облради Ірини Конаревої у справі щодо службової недбалості та привласнення майна.
Про це повідомляється в реєстрі судових рішень, передає 061.
Відомо, що ще у грудні 2019 року у Запоріжжі урочисто презентували пасажирський автобус «AsiaStar-VIP», який закупили для перевезення артистів обласної філармонії під час гастролей. Люкс-лайнер обійшовся обласному бюджету 7,4 мільйонів гривень.
Правоохоронці встановили, що частину цих коштів привласнив директор компанії, яка поставила автобус.  Екс-директору «Техно-Агросервіс»  та головному інженеру компанії-постачальника вручили підозру у присвоєнні 4,65 мільйона державних коштів.
А ось гендиректорка філармонії підписала додаткову угоду №2 від 25.09.2019 до договору купівлі-продажу, відповідно до якої, всупереч Закону України «Про публічні закупівлі» змінено істотні умови договору в частині погіршення якості предмета закупівлі.  В цій частині їй пред’явили підозру за службову недбалість. Також вона підписала акт №1 прийому-передачі туристичного автобуса Asiastar за відсутності страхового полісу КАСКО та автоцивілки, що стало підставою для проведення повного розрахунку з постачальником.  В обвинувальному акті сказано про те, що гендиректорка сплатила за послугу страхування, яку фактично не отримано, чим спричинила матеріальну шкоду на суму 820 937 гривень.
Пізніше вже був складений акт про невідповідність, де виявлено відсутність страхового полісу КАСКО. За результатами проведення зустрічних перевірок Східного офісу Держаудитслужбою в Запорізькій області було з`ясовано, що ТОВ «Техно-Агросервіс» не сплатив наступний платіж (другий) за договором страхування автобусу.
У суді стало відомо про те, що, Ірина Конарева, не мала й об`єктивної можливості дізнатись про відсутність страхування. Адже у відповідності до договору добровільного страхування наземного транспорту, додаткової угоди до нього та показів керівника Запорізького регіонального відділення страхової компанії «Юнівес», названий договір укладено на користь філармонії, і договірні сторони, зокрема страхова компанія, не брали на себе зобов`язань сповіщати комунальний заклад про хід виконання умов договору в частині не здійснення чергових страхових платежів.
Суд акцентував увагу і на тому, що сторона обвинувачення не надала жодних доказів на підтвердження того, що обвинувачена ініціювала укладення додаткової угоди №2 та спонукала інших осіб підписати вказану додаткову угоду, усно чи письмово давала вказівки членам тендерного комітету КЗ «Запорізька обласна філармонія» погодити укладення такої угоди.
Врешті суд визнав гендиректорку філармонії невинуватою у пред`явленому обвинуваченні у зв`язку з недоведеністю вчинення кримінальних правопорушень.
Нагадаємо, раніше ми детально писали про те, як виглядає цей скандальний люкс-лайнер з італійським шкіряним салоном, душем та відеоспостереженням.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: