Запорізькі вищі навчальні заклади про плани на новий навчальний рік в умовах війни

Суспільство | 13:40, 5.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

В умовах повномасштабної війни організація навчального процесу в університетах залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. 061 дізнавався у запорізьких вищих навчальних закладів про плани з організацією і форматами навчання, що буде з евакуйованими студентами і як планують діяти під час повітряних тривог.
У Запорізькому національному університеті планують розпочати навчальний процес вже з 1 вересня. Про це розповів керівник пресслужби ЗНУ Євген Сокульський.
Про формат навчання
Поки зарано з впевненістю щось казати, але ми плануємо, що скоріше за все, розпочнеться навчання у змішаному форматі. Як і в цьому році – щось буде викладатися дистанційно, а щось – в очному форматі. Все буде залежати від того, яка буде ситуація на фронті і де буде знаходитись наш супротивник та чи зможе він атакувати Запоріжжя з артилерії, а також чи будуть такі повітряні тривоги, як зараз.
Про укриття і практичні навчання
У нас немає такої кількості сховищ, аби сховати усіх наших 16 тисяч студентів (разом з заочниками і нашими коледжами). Ви розумієте, що це буде надто складно. Саме тому схиляємося до змішаного формату, де лекції переважно проходять дистанційно, а лабораторні заняття чи якісь інші практичні занятті, які потрібно виконувати під наглядом викладача чи потребують приладів чи спеціального обладнання, будуть вже на нашій базі. Тут буде задіяно значно менше людей і можна сховатися в підвалах та деінде.
Що буде з вимушено евакуйованими студентами і педагогами?
Навіть сьогодні у нас є три можливості – повний цикл забезпечення студента усім необхідним, індивідуальний графік навчання ( узгоджений з викладачами та деканатом графік та доступ до ресурсів) і третій варіант, коли вже студент не може вчитися через те, що він знаходиться на окупований території – по можливості він виходить на зв’язок з куратором, щоб екстерном здати необхідні дисципліні. Якщо він не може цього зробити, то він може подати в електронному вигляді заяву про те, що він бере академічну відпуску на якийсь час.
Питання з науково-педагогічними працівниками ще вирішується. Ті працівники, що в цьому році викладали дистанційно, можливо, будуть в такий же спосіб викладати і цього року. Поки складно на це питання відповісти. Ніхто не може зараз з упевненістю сказати, що буде з нами через два місяці. Плануємо, що якщо все буде добре, то вони повертаються, а якщо не дуже добре, то дистанційний формат через ZOOM у нас все давно  відпрацьований і ніяких проблем з цим немає. Припиняти навчання в Запорізькому національному університеті ми не будемо.
Щодо навчання у Національному університеті «Запорізька політехніка» нам розповів в.о проректора з науково-педагогічної роботи та виховання студентів Андрій Іванченко.
Про початок навчання
Ми зараз з чим визначаємось. Рекомендаційних листів від Міносвіти доволі багато. Липень – це місяць завершення екзаменаційної сесії, державної екзаменаційної комісії, вручення дипломів. Думаю, що трошки раніше розпочне заняття заочна форма навчання, а там будемо дивитися. Постанова Камбіну все ж таки подовжила карантин до 31 серпня. Зараз намагаємося побачити в чому ж буде економія, якщо ми будемо раніше розпочинати навчальний рік.
Формат навчання і що чекає на евакуйованих студентів
Що стосується тих, хто виїхав за межі нашої області та за межі нашої держави, то вони навчаються в дистанційному форматі. Вже доволі довго та достатньо вдало йде процес дистанційного навчання. Захист дипломів і проведення державних іспитів проводився вже в такому форматі. Навіть ті студенти, що знаходяться в наших гуртожитках, то їх ніхто не висиляє – вони навіть перевезли своїх батьків, братів та сестер. Наш гуртожиток зараз далеко не студентський — там мешкають ті, хто покинув окуповану територію з рідними. Ми усіх розміщуємо і надаємо прихисток на території нашого студентського містечка. Нам пощастило, що у нас є достатня кількість місць для проживання іногородніх студентів.
На часі діє змішана форма навчання і я сподіваюся, що ми і будемо в цьому форматі продовжувати організацію навчального процесу. Та частина занять, які складно провести в дистанційному форматі, а це переважно практичні заняття, то вони мають виконуватися на базі наших навчальних лабораторій, де є необхідне обладнання. Якщо буде можливість провести їх на початку і буде велика кількість студентів, які зможуть їх відвідати, то будемо організовувати очну форму навчання. У нас зараз деканати і кафедри відкриті і викладачі на місці.  Для кожного студента потрібно буде сформувати індивідуальну траєкторію та графік навчання по їх можливості. Нам важливо забезпечити отримання освіти для усіх.
Про план дій під час повітряних тривог і укриття
Вже місяць над цим працюємо. У нас недостатня кількість бомбосховищ. Ми багато з них вже облаштували, а над частиною ще працюємо. У нас створена робоча група, яка займається цим питанням і готуються додаткові приміщення, як на території нашого студентського містечка, так і в наших корпусах.  За потребою, будемо їх використовувати.
Що буде з педагогами, які виїхали за межі Запоріжжя?
При змішаній формі навчання вони мають можливість працювати дистанційно. Зараз вже такий процес пішов, що багато хто вірить в захищеність Запоріжжя і наші Збройні Сили України. Багато викладачів так чи інакше, повертаються. Той склад науково-педагогічних працівників, який може працювати очно, буде це робити, а ті, хто за межами – дистанційно. Завідувачі кафедр, враховуючи цей факт вже організовують розклад, доступ до викладання чи заміну. Ми маємо надію, що найближчим часом все завершиться, усі наші люди повернуться і ми будемо працювати у звичному режимі, за якими вже давно скучили і студенти, і викладачі.
Нам поки що не вдалося зв’язатися з представниками Класичного приватного університету. Як тільки ми отримуємо відповідь від них, то опублікуємо її додатково.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Запоріжжі ведуться роботи з облаштування бомбосховищ і встановлення систем сповіщення, аби розпочати новий навчальний рік. 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: