Запорізькі фахівці розробили безпілотник, який здатен залітати вглиб ворожої території на 50 кілометрів, — ФОТОРЕПОРТАЖ

Суспільство | 11:00, 16.11.2022
 Поделиться

Поделиться в

Ротно-тактичний комплекс “Домаха” — результат довгої та кропіткої праці запорізьких спеціалістів з авіамоделювання, радіотехніки та програмістів. Працювати над його створенням фахівці почали у 2014 році, отримати цього “птаха” на озброєння військові зможуть одразу після завершення сертифікації. Розробники кажуть, що з нового року він зможе працювати на позиціях.
Далі — в репортажі 061.
“Чому “Домаха”? — питаємо у представника розробника.
"А тут все просто: “Домаха" — це старовинна козацька шабля. Так само буде нищити ворога”, — відповідає співрозмовник.
Виконавчий директор Благодійної організації "Благодійний фонд "Слідопит" Сергій Глазунов пояснює, що “Домаха” — це перш за все, розвідувальний комплекс. Він важить до 5 кг, здатен підніматись на висоту до 3 км, в повітрі працює тихо та може заходити на територію ворога аж на 50 км. Безпілотник живиться від акумуляторів, їх заряду вистачає на 2 — 2,5 години.

Комплекс вже презентували військовим. Військовослужбовець на позивний "Ватсон" говорить, що “Домаха” — це універсальний “солдат”, який може “підгледіти” за ворогом там, куди піхотна розвідка не може дістатись. Крім того, безпілотник — відмінний корегувальник артилеристів.
“Ватсон” додає, що головна ціль саме цієї “пташки” — допомога арті, адже їм по першому вибуху потрібно бачити, куди саме влучив перший снаряд, аби далі бити чітко.
“Арта стріляє на 20 — 30 — 40 км. Цей безпілотник для наведення цілей та корегування саме цієї зброї", — говорить Сергій і додає, що за допомогою “Домахи” наші військові можуть бачити скупчення ворожої техніки, особового складу, розташування складів з боєприпасами. Якщо ж мова йде про вивчення позицій ворога, що знаходяться на відстані до 10 км, то це завдання для дронів, коптерів та інших “пташок” такого типу.
"Домаха" має гарні аеродинамічні характеристики і, як то кажуть, “тримає крило”. Це означає, що безпілотник може виходити на полювання навіть у дощову та вітряну погоду (звичайно ж мова не йде про зливу та урагани).
Безпілотник оснащений камерою і передає якісну картинку. А ще він не цифровий і це робить його більш стійким до спроб ворога “придушити” канали радіозв’язку.
“Ворожі комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ) можуть спробувати "придушити", але це досить складно”, — говорять розробники.
Навіть якщо це сталося, то безпілотник можна повернути в ручному режимі.
Військові називають безпілотники “очами”, які дуже допомагають на фронті. Причому мова не йде лише про те, щоб бачити ворога. Головне — такі “пташки” зберігають життя військових.
“Нинішня війна — це війна технологій і це треба враховувати”, — кажуть вони.
Виготовити безпілотник можна за 2-3 тижні. Він копіювальний і в його виробництві задіяно максимум 4 людини.
Армії потрібно десятки таких комплексів. Після проходження сертифікації виробництво має сягати промислових масштабів і на це будуть потрібні гроші. Адже зараз розробники вкладають в “Домаху” виключно свої гроші.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: