Запорізькі енергетики розказали, чому відключають будинки, що опалюються електроенергією

Суспільство | 15:52, 9.12.2022
 Поделиться

Поделиться в

В "Запоріжжяобленерго" пояснили, чому в рамках стабілізаційних відключень вимушені "вимикати" і будинки, що опалюються електроенергією.
До редакції 061 звернулись мешканці багатоповерхових будинків по вулиці Шкільна, в яких разом з електрикою вимикається і опалення, і водопостачання.  Редакція звернулась до обленерго з проханням прокоментувати ситуацію, адже, як виявилось, у Запоріжжі таких будинків багато.
Енергетики нагадали, що ключова мета стабілізаційних відключень електроенергії, що наразі відбуваються по всій Україні та по Запорізькій області зокрема, — стабілізувати стан єдиної енергосистеми України, забезпечивши при цьому стале енергопостачання об’єктів критичної інфраструктури.
За словами керівниці пресслужби "Запоріжжяобленерго" Зореслави Цупренко, згідно з Законом України «Про критичну інфраструктуру» (далі – Закон), до таких об’єктів належать ті, що є «важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам».
"Зокрема, йдеться про підприємства, установи та організації, що виконують/ надають життєво важливі функції/ послуги з оборони та державної безпеки, урядування, енергозабезпечення (у тому числі постання теплової енергії), водопостачання та водовідведення, охорони здоров’я, правопорядку, цивільного захисту населення тощо. Решта підприємств, організацій та установ, а також житловий фонд – не є об’єктами критичної інфраструктури, відповідно, входять до переліку адрес, за якими мають здійснюватися стабілізаційні відключення електроенергії", — зазначила вона.
Щодо відключень будинків з електричним опаленням,  то поки не існує затвердженого нормативного документу, яким би встановлювався окремий порядок застосування або незастосування стабілізаційних відключень електроенергії до будинків – як приватних, так і багатоквартирних, — що опалюються за допомогою електроенергії.
"Втім, за наявною в нас інформацією, наразі центральні органи влади розробляють оновлений порядок визначення об’єктів критичної інфраструктури та застосування стабілізаційних відключень до певних груп споживачів", — кажуть в обленерго та додають, щойно цей документ буде погоджений та затверджений, вони невідкладно внесуть до графіків стабілізаційних відключень відповідні коригування та повідомлять про це своїх інформаційних ресурсах.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що внаслідок значного перевищення ліміту споживання електроенергії, доведеного НЕК «Укренерго» по Запорізькій області на 9 грудня, впроваджені екстрені стабілізаційні відключення електроенергії.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: