«Запоріжжяобленерго» обмежило енергопостачання КП ПКВ через борг у 14,7 млн грн

Общество | 08:57, 23.03.2017
 Поделиться

Поделиться в

На офіційному сайті ПАТ «Запоріжжяобленерго» 21 березня з’явилась новина, що у зв’язку із заборгованістю за спожиту електроенергію згідно зі ст. 24 Закону України «Про електроенергетику» ПАТ «Запоріжжяобленерго» з 22 березня обмежує енергопостачання КП ПКВ.

КП «ПКВ» почало накопичувати борг за спожиту електроенергію у серпні 2016 року. На кінець жовтня 2016 р. заборгованість комунального підприємства перед енергопостачальником складала майже 5,7 млн. грн.

«- З метою приведення рівня розрахунків КП «ПКВ» у відповідність до вимог законодавства, був укладений договір реструктуризації, за яким підприємство протягом року, починаючи із грудня 2016, було зобов’язане погашати вищевказану заборгованість щомісячними платежами у 475 тис. грн. кожний. Звісно, при цьому КП «ПКВ» також мало у повному обсязі оплачувати своє поточне споживання, — розповів Роман ДРАНИЙ. Втім, за його словами, з початку 2017 року підприємство знову почало накопичувати борги за спожиту електроенергію.

— Протягом січня — березня КП «ПКВ» за середньомісячного споживання електроенергії майже на 3 млн. грн. перераховує ПАТ «Запоріжжяобленерго» лише 600-630 тис. грн., та й те виключно за рахунок субвенцій із держбюджету в межах дії Постанови Кабміну №20 від 11.12.2005. «Живих» же грошей КП «ПКВ» за електроенергію, спожиту ним від початку поточного року, ще жодної копійки не перерахувало. При цьому КП «ПКВ» також не виконує вимогу ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» щодо обмеження власного енергоспоживання у зв’язку із наявністю заборгованості за електроенергію, — наголосив Роман ДРАНИЙ.

Незадовільно виконує комунальне підприємство і договір реструктуризації. Так, протягом грудня 2016 – січня 2017 КП «ПКВ» відповідно до укладеного графіку перерахувало по 475 тис. грн. для погашення заборгованості серпня-жовтня 2016 року. Втім вже у лютому підприємство із передбаченої суми виплатило лише 146 тис. грн., залишок був перерахований тільки 15 березня.

Станом на 20.03.2017 загальна сума заборгованості КП «ПКВ» за спожиту електроенергію становить понад 14,7 млн. грн.

— Згідно зі ст. 24 Закону України «Про електроенергетику», енергопостачальник за наявності у споживача заборгованості за електроенергію має право обмежити його енергопостачання. Втім, беручи до уваги надзвичайну соціальну важливість діяльності КП «ПКВ» — надання житлово-комунальних послуг мешканцям м. Енергодар, які сумлінно ці послуги оплачують, — ПАТ «Запоріжжяобленерго» неодноразово проводило перемовини та консультації із керівництвом КП «ПКВ» і представниками міської влади. Під час останньої такої зустрічі, що відбулася у лютому 2017 р., влада м. Енергодар надала ПАТ «Запоріжжяобленерго» гарантії виділення коштів із міського бюджету для погашення заборгованості КП «ПКВ». Втім питання донині залишається невирішеним, — констатував Роман ДРАНИЙ.

За його словами, неплатежі КП позбавляють ПАТ «Запоріжжяобленерго» можливості у повному обсязі розраховуватися із ДП «Енергоринок», внаслідок чого може бути обмежене постачання електроенергії всій Запорізькій області» — повідомляє прес-служба ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: