Запоріжжя через війну недоотримало в бюджет більше 300 мільйонів гривень

Економіка | 10:33, 4.09.2022
 Поделиться

Поделиться в

У Запоріжжі план по доходах загального бюджетного фонду за цей час виконано не повністю, а майже на 94%. Бюджет недоотримав більше, ніж 322 мільйони гривень.
Про це повідомили у пресслужбі Запорізької міськради, передає 061.
Головна причина падіння доходів – це зменшення податкових надходжень. Зокрема план по податку на доходи фізичних осіб недовиконано більше, ніж на 1 відсоток (а це майже 40 мільйонів гривень). Така ситуація пов’язана із зупиненням або частковим призупиненням виробництва, встановленням простою на окремих промислових підприємствах міста, а також із згортанням діяльності малого підприємництва та роботи середнього бізнесу (особливо у перші місяці війни). Також зменшилися і надходження єдиного податку. План по ньому недовиконано на 14,5%, тобто більше ніж на 111 мільйонів гривень.
Те ж саме із надходженнями плати за землю, яка зменшилася через падіння платоспроможності орендарів, та з акцизним податком, надходження від якого знизилися через встановлення нульової ставки податку з пального та через тимчасове обмеження часу реалізації алкогольних напоїв. По цим двом показникам бюджет недоотримав більше  167 мільйонів гривень.
«Ми все одно забезпечуємо фінансування першочергових потреб громади своєчасно та у повному обсязі. Зокрема це стосується виплати заробітної плати бюджетникам, соціального забезпечення незахищених верств населення, підтримки внутрішньо переміщених осіб, підтримки військових та добровольчих формувань, оплати комунальних послуг та енергоносіїв бюджетних установ, оплати послуг із благоустрою міста, утримання та аварійного ремонту доріг та роботи муніципального громадського транспорту», — прокоментував секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Запорізька міська рада надасть можливість усім КП на період війни не платити частку прибутку у бюджет
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: