З 1 вересня першокласники навчатимуться за новими стандартами

Общество | 08:53, 30.08.2018
 Поделиться

Поделиться в

29 серпня, напередодні початку нового навчального року, на базі ЕНВК №1 відбулося засідання розширеної колегії управління освіти.

Участь у заході взяли міський голова Павло Музика та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрій Терентьєв, керівники, вчителі і вихователі загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних установ, спеціалісти Науково-методичного центру управління освіти.

Міський голова привітав педагогів з початком нового навчального року, акцентував увагу на важливості впровадження у місті освітньої реформи.

Про підсумки роботи закладів освіти у 2017-2018 навчальному році, досягнення учнів та напрацювання педагогів, проблемні питання у роботі, а також про завдання на новий навчальний рік доповіла начальник управління освіти Світлана Букреєва.

Загальна кількість працівників закладів освіти становить 2048, з них 1128 педагогів. Більшість педагогічних працівників мають стаж роботи понад 20 років, середній вік — від 41 до 50 років. У зв’язку з цим існує потреба у підготовці гідної зміни вчителям передпенсійного віку. У 2018 році колектив освітян збільшився на одного молодого спеціаліста —  практичного психолога  ДНЗ №15 Карину Якушеву.

З 1 вересня 2018 року всі заклади дошкільної освіти переходять на україномовний режим роботи. Кількість груп у закладах дошкільної освіти міста з минулого навчального року залишилась незмінною – 139. Однак зросла кількість вихованців — з 2532 до 2545 дітей. Останні п’ять років практично не змінюється середня наповнюваність груп (18,3) та середній показник кількості дітей  із розрахунку на 100 місць, який є найнижчим в області — 102 особи.

У 2017/2018 н.р. кількість україномовних класів становила 110, в яких здобували освіту 2922 учні. З 1 вересня навчанням українською мовою будуть охоплені понад 60% учнів закладів освіти міста. Державною мовою будуть навчатися всі 25 перших класів. Окрім того, сім  класів ЕЗОШ №2, ЕНВК№5,  ЕНВК «ЗНЗ-МНВК» за бажанням батьків перейдуть на українську мову навчання. Викладання частини предметів у 5-х класах ЕБЛ теж буде викладатися українською мовою.  

У ході колегії було обговорено результати проведення зовнішнього незалежного оцінювання. У 2018 році у складанні ЗНО  взяли участь 414 учнів. Українську мову, як обов’язковий предмет складали всі випускники шкіл, а також студенти ЕІДМУ КПУ ім.Р.Хеноха. Результати 160-200 балів отримали 28% випускників, що перевищує обласні і загальноукраїнські показники на 7% та 3% відповідно. За підсумками ЗНО-2018 складено рейтинг шкіл міста на підставі середнього значення балів ЗНО. Найбільший середній бал у Енергодарського багатопрофільного ліцею — 150,2.
Центральною темою в освіті сьогодні є Нова українська школа. Як відомо, з 1 вересня першокласники навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Головна мета НУШ –  створення сучасного освітнього простору, який забезпечить надання якісної освіти та виховання успішного громадянина.
Навчання новим методикам НУШ пройшли 74 вчителя енергодарських шкіл. Всі педагоги,  які працюватимуть за новою програмою, пройшли онлайн курси на порталі EdEra та отримали сертифікати.
Для роботи НУШ створюються необхідні умови та забезпечується матеріально-технічна база. За кошти міського бюджету придбані комплекти учнівських меблів та обладнання для навчальних зон.
За фінансової підтримки з державного, обласного та міського бюджетів передбачено обладнання сучасних робочих місць вчителів у всіх школах міста. Кожен вчитель початкових класів отримав для роботи ноутбук та інше обладнання.
Мережа закладів позашкільної освіти в місті залишається стабільною.  У 142 гуртках ЗПО навчалося 3271 дітей та учнівської молоді. У новому навчальному році мережа закладів позашкільної освіти збільшується  на 1 гурток, 8 груп та  92 вихованця.
Що стосується забезпечення школярів підручниками, впродовж року закладами освіти здійснювалося замовлення підручників для учнів 1-х, 5-х, 10-х класів, друк яких фінансується з державного бюджету. На сьогодні вже  отримано 5370  підручників для учнів 5-х класів. Ближчим часом очікується надходження підручників для 10-х класів, у вересні-жовтні — для 1-х класів. Зважаючи на збільшення контингенту учнів україномовних  класів,  управлінням освіти проведено тендер на закупівлю підручників, яких не вистачає для  учнів 2, 3, 4, 6, 7 класів  за  кошти місцевого бюджету.

У ході колегії педагоги також розглянули питання підготовки дітей до школи у світлі нових вимог освіти, впровадження нових методик і підходів у педагогічній роботі, розвитку і підтримки інклюзивної освіти, роботи Інклюзивно-ресурсного центру.

Джерело: сайт міськради

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: