З 1 вересня першокласники навчатимуться за новими стандартами
Поделиться в
Копировать ссылку

29 серпня, напередодні початку нового навчального року, на базі ЕНВК №1 відбулося засідання розширеної колегії управління освіти.
Участь у заході взяли міський голова Павло Музика та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрій Терентьєв, керівники, вчителі і вихователі загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних установ, спеціалісти Науково-методичного центру управління освіти.
Міський голова привітав педагогів з початком нового навчального року, акцентував увагу на важливості впровадження у місті освітньої реформи.
Про підсумки роботи закладів освіти у 2017-2018 навчальному році, досягнення учнів та напрацювання педагогів, проблемні питання у роботі, а також про завдання на новий навчальний рік доповіла начальник управління освіти Світлана Букреєва.
Загальна кількість працівників закладів освіти становить 2048, з них 1128 педагогів. Більшість педагогічних працівників мають стаж роботи понад 20 років, середній вік — від 41 до 50 років. У зв’язку з цим існує потреба у підготовці гідної зміни вчителям передпенсійного віку. У 2018 році колектив освітян збільшився на одного молодого спеціаліста — практичного психолога ДНЗ №15 Карину Якушеву.
З 1 вересня 2018 року всі заклади дошкільної освіти переходять на україномовний режим роботи. Кількість груп у закладах дошкільної освіти міста з минулого навчального року залишилась незмінною – 139. Однак зросла кількість вихованців — з 2532 до 2545 дітей. Останні п’ять років практично не змінюється середня наповнюваність груп (18,3) та середній показник кількості дітей із розрахунку на 100 місць, який є найнижчим в області — 102 особи.
У 2017/2018 н.р. кількість україномовних класів становила 110, в яких здобували освіту 2922 учні. З 1 вересня навчанням українською мовою будуть охоплені понад 60% учнів закладів освіти міста. Державною мовою будуть навчатися всі 25 перших класів. Окрім того, сім класів ЕЗОШ №2, ЕНВК№5, ЕНВК «ЗНЗ-МНВК» за бажанням батьків перейдуть на українську мову навчання. Викладання частини предметів у 5-х класах ЕБЛ теж буде викладатися українською мовою.

У ході колегії педагоги також розглянули питання підготовки дітей до школи у світлі нових вимог освіти, впровадження нових методик і підходів у педагогічній роботі, розвитку і підтримки інклюзивної освіти, роботи Інклюзивно-ресурсного центру.
Джерело: сайт міськради
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.