Їхали в кузовах вантажівок, автобусами та легковими авто: як з окупованих міст Запорізької області виїздять люди, — ФОТОРЕПОРТАЖ

Суспільство | 09:39, 2.04.2022
 Поделиться

Поделиться в

1 квітня до Запоріжжя мала приїхати одна з найбільших евакуаційних колон: 42 автобуси з Бердянська, що евакуювали маріупольців, 6 — з Мелітополя, а також сотні приватних автомобілів.  Транспорт їхав по затвердженому гуманітарному коридору близько 10 — 12 годин. 
Як приїхали — далі в репортажі 061. 
Колону чекали впродовж дня, але в Запоріжжя вона дісталася близько 22:00-23:00 годин. Люди кажуть, що довго їх перевіряли на російських блокпостах. Що шукали — невідомо, здається, що просто знущалися.  В пункт реєстрації мешканців Мелітополя приїхав зустрічати начальник Мелітопольської районної військової адміністрації Ігор Судаков.  Він не поспішав щось коментувати журналістами поки не отримав повідомлення, що колони пройшли останній російський блокпост і вже прямують до Запоріжжя.
"Сьогодні ми чекаємо близько 2000 мелітопольців, які виїжджають з окупованого Мелітополя. Це 6 автобусів, три фури. Люди вимушені були сідати навіть у кузовах вантажних автомобілів, щоб покинути місто", — сказав він.

Також керівник району додав, що в Мелітополь гумконвой виїхав у вівторок і планувалося, що в той же день приїде у зворотньому напрямку. 
"Перший день не вдалось проїхати, бо окупанти не пропускали на своїх блокпостах. Другий день — довелось взагалі ночувати в посадці, на третій день — вдалось добратися до міста. Зранку розвантажили гуманітарну допомогу і розпочали евакуацію людей", — каже він. 
Щодо долі гуманітарної допомоги, то її відібрали окупанти і чи віддадуть людям поки невідомо.
В кузовах фур приїхало близько двох сотень людей. В кожній фурі — по 45-46 людей. Їхали і жінки, і діти, і чоловіки.  Люди розповіли, що прийшли на місце формування колони о 7 ранку, але місця в автобусі все одно не вистачило. Кажуть, що як тільки очільник колони запропонував їхати в кузові вантажівок, погодились без вагань. 
"А якщо більше не будуть випускати людей з міста? Головне, що виїхали, а як — то діло десяте", — каже одна з жінок. 

Більшість людей планує їхати далі, в більш безпечні регіони країни. Із собою взяли документи і речі — найнеобхідніші. 
Щодо тих, хто їхав з Бердянська, то людям довелось пішки виходити до автобусів. Частина автобусів виїхала із Запоріжжя вчора і потрапила під обстріл.
"За метрів 30 до блокпосту у Василівці був обстріл. Прилетіло у лобове скло. Ми його там на блокпості і заклеїли. Перша думка була: треба прискорюватись. Але, як? Ми ж в колоні йшли. Скло в салоні думав повилітає", — розповідає водій автобуса Віктор. Говорить, що колону автобусів для евакуації маріупольців та мешканців Бердянська, в місто не пустили солдати рф. Залишили поблизу села Азовське. Тож людям довелось пішки йти до автобусів. Для Віктора це був третій евакуаційний рейс. Незважаючи на обстріл, він поїде забирати людей з окупованих територій знову, якщо буде така потреба.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: