Які вакансії є на ринку праці у Запорізькій області та яких спеціалістів найчастіше шукають роботодавці

Суспільство | 16:03, 27.12.2022
 Поделиться

Поделиться в

Станом на середину грудня на обліку в центрах зайнятості Запорізької області перебувало 15,5 тисяч безробітних (минулого року в цей час було 14,1 тисяча безробітних).  Загалом по Україні офіційно зареєстровано 191 тисяч безробітних. Ніколи в історії реєстрації офіційного безробіття в Україні такої низької цифри не було.
Про це повідомляє 061 з посиланням на дані центра зайнятості.
За 11 місяців 2022 року база даних Запорізької обласної служби зайнятості налічувала 8,6 тисячі вакансії, які були заявлені 2652 роботодавцями.
На ринку праці незмінною залишається тенденція, що роботодавці на сьогодні найбільше потребують робітних кадрів – кваліфікованих працівників та працівників з інструментом, таких як: токар, електромонтер, слюсар, швачка тощо. Найбільш затребуваними серед шукачів роботи є посади: бухгалтер, продавець продовольчих та не продовольчих товарів, кухар, молодша медична сестра, водій автотранспортних засобів.
В Україні наприкінці листопада обліковувалось 223 тисячі безробітних, тобто падіння за місяць склало більше 30 тиссяч осіб. Але це не свідчить, що в Україні різко покращилася ситуація з роботою.
"Просто три фактори: виплата по безробіттю зараз здійснюється лише 90 днів; баланс виїзду за кордон із жовтня знову негативний – більше людей виїжджає; чоловіки мають перед реєстрацією по безробіттю принести документи з воєнкомату, тому зараз 77% зареєстрованих безробітних це жінки", –прокоментував народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів та податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що за січень-листопад 2022 року комплекс послуг та матеріального забезпечення отримали 38,4 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 29% менше минулорічного показника.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: