Як отримати державну допомогу внутрішньо переміщеним громадянам: роз’яснення Запорізької ОВА

Суспільство | 14:54, 30.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

У департаменті соцзахисту Запорізької обласної військової адміністрації розповіли про алгоритм отримання допомоги громадянам, які були змушені покинути домівки у зоні бойових дій і тимчасово окупованих територіях. 
Про це повідомляє 061 з посиланням на ЗОВА. 
Очільниця департаменту соцзахисту ЗОВА Марина Нотанова провела нараду з керівниками територіальних громад, на якій пояснила алгоритм отримання державної допомоги внутрішньо переміщеним особам. 
Допомогу можуть отримати всі громадяни, переміщені з зони бойових дій, а також окупованих територій. Підставою для надання допомоги є отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, яка підтверджується довідкою про взяття на облік. Відповідну довідку видають у територіальних органах соціального захисту населення, територіальних громадах, а також сільських, селищних, міських радах або у ЦНАП. 
“Надається така допомога з місяця звернення, на період воєнного стану та місяця після його припинення, на кожну внутрішньо переміщену особу”, — повідомила Марина Нотанова.
Розмір допомоги для осіб з інвалідністю або дітей – 3000 гривень щомісяця. Для працездатних дорослих – 2000 гривень на місяць. Допомогу виплачують за повний місяць, незалежно від дати звернення за її наданням, чи дати скасування воєнного стану. Виплати здійснюватимуть три рази на місяць (2, 12 і 22 числа).
Для отримання допомоги необхідно мати банківський рахунок. Заяви на допомогу до 14 квітня будуть призначені як заяви з 1 березня. Всі внутрішньо переміщені особи, які вже мають статус біженця, отримають допомогу автоматично.
Раніше 061 повідомляв, що запоріжців закликають підтримати наших захисників на всіх напрямках оборони.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: