«Відтворюємо нашу справжню історію»: в Запоріжжі замінили дату війни на монументі «Комбат» — ФОТО

Суспільство | 20:52, 4.05.2023
 Поделиться

Поделиться в

Сьогодні, 4 травня, в Запоріжжі комунальники внесли замінили дати на монументі «Комбат»: замість дати радянського пропагандистського терміну "Велика Вітчизняна війна" 1941-1945 рр. тепер на ньому дата Другої світової війни 1939-1945 рр. Також з монументу та з усього меморіального комплексу "Алея слави" тимчасово зняли таблички, які відшліфують та повернуть назад.
Про це 061 повідомив директор Департаменту муніципального управління Віталій Лисенко.
— Крок за кроком відтворюємо нашу справжню історію, приводимо у відповідність дати та назви подій, позбуваємось наративів, нав’язаних за час радянської окупації! — написав Лисенко в соцмережі.

В коментарі 061 чиновник пояснив, що оновлення монументу – ініціатива міської влади. Всі таблички відшліфують, знімуть радянські зірки та з дня на день повернуть на місце, але поки без написів. Що буде на них в майбутньому будуть вирішувати разом з містянами.
— Враховуючи те, що комбат, якого зображено на монументі, наш земляк, вирішили виправити і написати правильні дати Другої світової війни і змінити акценти, що цей монумент в першу чергу про хлопців, які боронили нашу країну та місто, а не героїчно вмирали радянську окупаційну владу, — пояснив Лисенко.
Нагадаємо на барельєфі зображено уродженця Запорізького району Олексія Єременка, який героїчно загинув у липні 1942 року.
Ось так монумент виглядав раніше:
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: