Відсутність готівки, дефіцит ліків та евакуація: в Запорізькій області розповіли про основні проблеми на територіях

Суспільство | 13:55, 28.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

У Запорізький обласній військовій адміністрації відбулася онлайн-нарада з головами ОТГ, під час якої обговорили основні питання забезпечення життєдіяльності у громадах – відсутність готівки, нестачу ліків, проблеми з евакуацією та інше.
Про це повідомляють у прес-службі обласної адміністрації, передає 061.
Одна з головних проблем для територій зараз — відсутність достатньої кількості готівкових коштів. Люди, які працюють у бюджетних установах, отримують гроші на картки, але термінали у магазинах не працюють, і усі розрахунки проводяться за готівку. Продавці скаржаться, що оптові склади не працюють за безготівковими розрахунками,  тому їм треба або зачинятися, або продавати товари за готівку.
Крім цього, гостро стоїть питання забезпечення територій ліками, на окремих територіях відсутній зв’язок.
«Я  хотів би звернутися з проханням до керівників районів, донести до керівників громад, нам потрібна інформація, що відбувається наразі в селах. Медицина паралельно має спілкуватися, щоб розуміти потреби. Представники транспорту та енергетики також спілкуються  між собою. Потрібно, щоб у громадах був контроль, тому треба підтримувати комунікацію в постійному режимі», — зазначив очільник регіону Олександр Старух.
Окремим питанням для обговорення стала евакуація населення з районів, де ведуться бойові дії, яка проходить майже щодня. Для упорядкування цього процесу і погодження руху евакуаційних колон з окупаційними військами громадам необхідно  подавати заявку до ЗОВА, щоб без проблем приєднати свій транспорт до колони і евакуюватися до Запоріжжя.
Крім того, очільник області обговорив з головами громад питання щодо забезпечення багатодітних родин та сімей, які виховують прийомних дітей та їх можливу евакуацію до безпечних місць.
«Батьки до мене звертаються, дуже важко в умовах війни забезпечувати 7-9 дітей. Ми дали доручення відповідним структурним підрозділам, щоб склали списки цих діток, коли будуть приходити гуманітарні конвої,  ні в якому разі не треба забувати про їх забезпечення. Ми повинні відповідати як за своїх, так і за всіх інших дітей. Тому необхідно зробити аналіз і надати допомогу. Там де є можливість евакуювати ці родини, давайте робити план та вивозити їх на більш спокійні території», — наголосив голова ЗОВА.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що мешканців Запоріжжя прохають сплатити комунальні послуги за лютий
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: