Відсутність аукціонів та документів у системі Prozorro обмежує проведення моніторингу запорізькими аудиторами

Економіка | 12:18, 31.01.2023
 Поделиться

Поделиться в

Кабінет міністрів ухвалив зміни, згідно з якими з 3 січня відкриті торги з особливостями в системі Prozorro тимчасово проходитимуть без аукціонів.  Причиною такого рішення стали блекаути у країні. У Держаудитслужбі Запорізької області зазначають, що нововведення не найкращим чином впливає на проведення моніторингів закупівель.
Про це повідомив під час брифінгу керівник Східного Офісу Держаудитслужби у Запорізький області Геннадій Ващенко
У Кабміни затвердили зміни щодо особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Зокрема мова йде і про тимчасове запровадження проведення відкритих торгів без трикрокового аукціону.
У Держаудитслужбі пояснюють, що ці зміни обмежують, а подекуди ще і унеможливлюють роботу фахівців з моніторингу публічних закупівель.
«Саме те, що ми знаходимось в районі проведення бойових дій, то робота з доступом в системі «Prozorro» для нас виглядає проблемною. Відповідна постанова Кабміну дає можливість замовникам торгів не проводити відкриті торги, бо деякі питання необхідно вирішувати дуже оперативно. Замовник зобов’язаний оприлюднити лише звіт про укладений договір без додавання самого договору, проведення відкритих торгів, аукціону. Ми можемо знайти цю інформацію, якщо замовник торгів за власною ініціативою викладе ці документи. Через цю проблематику у минулому році на нараді в ЗОВА ми підготували проєкт і голова адміністрації одним з пунктів розпоряження зобов’язав головних розпорядників бюджетних коштів надавати нам щоквартально відповідну інформацію, яку ми не бачимо в системі Prozorro в частині укладання договірів на суму більше 1 млн грн. Так у нас є змога отримати інформацію щодо бюджетних установ та підприємств і прийняти рішення для себе – виходимо ми на перевірку чи ні», — пояснив Генадій Ващенко.
Также в Держаудитслужбі зазначають, що через війну фахівці не можуть знайти підрядників, що працювали з коштами бюджету. Хто-то виїхав за кордон, хто-то евакуювався і під час зустрічної звірки досить часто кажуть, що керівництво постачальника та підрядника зазвичай кажуть, що бухгалтера немає в країни, документи були ввезені в інший регіон і досить складно підтвердити чи спростувати проведення розрахунків.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що запорізькі аудитори розказали про результати ревізій та найбільших порушників закупівель за останній рік
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: