Відкриті справи: в Запорізькій ОВА прокоментували викрадення журналістки та посадовців

Суспільство | 13:58, 29.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

Запорізька обласна влада оперативно реагує на викрадення людей та робить усе можливе задля їх скорішого повернення. Вчора поступила заява щодо викрадення запорізької журналістки Ірини Дубченко. В ОВА запевняють:відповідне реагування на сьогодні здійснено. Вказана інформація передана у відповідні структури. 
Про це прокоментувала уповноважена особа з питань дотримання норм Міжнародного права щодо цивільних громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які протиправно затримані і утримуються окупаційними силами рф в ув’язненні, а також тих, що зникли безвісти Антоніна Шостак. 
“Я розумію, що люди хочуть почути певні алгоритми, механізми дій, але з метою дотримання захисту  персональних даних, ми не можемо розголошувати цю інформацію. Ця інформація надається лише близьким та рідним та правоохоронним органам”, — додала вона. 
Що стосується викрадень посадових осіб — мера Дніпрорудного Євгенія Матвєєва та голови Мелітопольської міської ради Сергія Прийми — було відкрито кримінальні провадження, триває досудове розслідування, відповідними органами СБУ здійснюється ряд заходів у межах досудового розслідування і відповідне реагування здійснюється державними структурами шляхом направлення відповідних листів Уповноваженого з прав людини і комітету з дотримання прав людини при ООН. 
Нагадаємо, у Запорізький ОВА була створена робоча група, яка займається питаннями дотримання норм Міжнародного гуманітарного права щодо цивільних громадян, які потрапили в полон російських окупантів. 
Також працює гаряча лінія 0800 503 508. Вся інформація реєструється, опрацьовується, перевіряється і в подальшому по кожному випадку здійснюється реагування. 
В ОВА зазначили, що в області збільшилась кількість цивільних громадян, які викрадаються та незаконно утримуються російськими військами. Також зафіксовані випадки шахрайських дій з боку осіб, які намагаються скористатися чужим горем. 
Тож, в ОВА звертаюсь до громадян Запоріжжя та області з проханням не погоджуйтесь на будь-які сумнівні пропозиції, які надходять вам щодо обміну ваших близьких та рідних з боку осіб, які телефонують та пишуть вам. Питаннями обміну цивільних осіб, відповідно до Женевської конвенції та до норм українського законодавства, норм міжнародного права займаються державні установи та установи, які безпосередньо уповноважені згідно українського законодавства.
Щодо викраденої журналістки, то 061 раніше повідомляв про те, що її вивезли в Донецьк. Дубченко звинувачуюють у підтримці та переховуванні українських військових. За попередньою інформацією, окупантам її здали місцеві жителі. 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: