В Запорожской области 97% пациентов с коронавирусом имели признаки штамма «Дельта», — Мащак

Общество | 14:16, 28.09.2021
 Поделиться

Поделиться в

Сегодня, 28 сентября, в Запорожской облгосадминистрации состоялось совещание, на котором обсуждали ситуацию с заболеваемостью коронавирусом, темпами вакцинации и готовностью больниц региона к очередной волне COVID-19.
Об этом сообщает 061.
По словам замдиректора Запорожского областного центра контроля и профилактики заболеваний МОЗ Александра Мащака, в Запорожской области распространяется штамм "Дельта". 
— В цьому місяці та наприкінці серпня ми мали можливість проводити лабораторну діагностику хворих безпосередньо на дельта-вірус. І от за результатами нашої постановки 97% мали так само ознаки мутаційного дельта-вірусу. Тобто дельта-вірус це інфекція притаманна для території Запорізької області, тому ми маємо ознаки епідемічного процесу виключно до цієї інфекції, — сообщил Мащак.
Ранее мы сообщали, что из 90 ПЦР-тестов, отправленных в Киев для определения штамма "Дельта", 87 оказались положительными. 
Мащак добавил, что этот штамм характеризуется высокими темпами роста заболеваемости. В области практический каждый день фиксируют двойной прирост заболевших коронавирусом.
Если ранее COVID-19 преимущественно диагностировали у пожилых людей, то из-за штамма "Дельта" коронавирус все чаще выявляют у детей.
— Альфа-коронавірусна інфекція вражає похилий вік і діти майже не затронуті. Цієї осені ми маємо зовсім іншу картину. З 1 вересня ми відновили моніторинг за станом захворюваності учнів та персоналу в закладах освіти. Станом на 28 вересня хворіє 301 учень шкіл, 142 вчителів та працівників системи освіти, майже 6 тисяч учнів перебувають на самоізоляції викликаною вже фактичною реєстрацією (хвороби — ред.). В минулому році ця ситуація була більш ніж в три рази спокійніша ніж наразі. Тому така увага вакцинації в системі освіти і скоріш за все пандемія цієї осені буде визначатись рівнем захворюваності в закладах освіти, — добавил Мащак.

Также Александр Мащак сообщил, что пандемия коронавируса стала пандемией невакцинированных. 98% от общего количества заболевших COVID-19 — это люди, которые не имели ни одной прививки от коронавируса. 
— Якщо раніше ми казали щодо заходів протиепідемічних це дотримання соціальної дистанції та інші неспецифічні заходи, то наразі ми маємо потужний інструмент у вигляді вакцини. Ми закликаємо і населення, і вас робити щеплення проти коронавірусної інфекції. Ми в цьому можемо зупинити та стримати її розповсюдження, — сказал Мащак. 
Как ранее писал 061, в Запорожской областной инфекционной больнице "ковидное" отделение заполнено на 71%, — ОГА.
Источник: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: