В Запорізькій ОВА припускають, що “скіфське золото” окупанти не вивезли з Мелітополя

Культура | 14:54, 20.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Скіфське золото, яке датується  IV ст. до н.е., яке зберігалось в краєзнавчому музеї Мелітополя, ймовірно, досі знаходиться в місті. 
Про це в ефірі Суспільного сказав директор департаменту культури та інформаційної політики ЗОВА Владислав Мороко.
Інформація про те, що окупанти знайшли колекцію “скіфського золота”, яку на початку війни заховали співробітники музею, з’явилась в квітні. Як сказав тоді міський голова Мелітополя Іван Федоров, “орки добрались до нашого скіфського золота”. 
Потім була інформація про те, що колекцію вивозять до Криму, а також про те, що окупанти викликали експерта, аби оцінити колекцію. 
“Будь-які дії людей, які не є представниками даного комунального закладу, а це є представники російської окупаційної влади, це є вже крадіжка. Тому, що насправді це майно українського народу, це не їх майно. Вони його чіпати не мають, відповідно ми можемо кваліфікувати як крадіжка, сам факт того, що вони його знайшли”, — сказав Мороко. 
Він також додав, що після того як інформація про викрадення набула розголосу, почали ширитися сумніви з приводу того, справжня колекція захопилена окупантами, чи то копія. 
“Тоді вони самі намагалися довести автентичність золота. Вони показали, що колекція ще знаходиться в Мелітополі. Вони почали викликати експертів… Маю надію, що колекція залишиться в Мелітополі”, — сказав Мороко. 
Нагадаємо, в травні правоохоронні органи відкрили кримінальну справу. Досудове розслідування зникнення національних цінностей України проводить СБУ. Викрадення скіфського золота кваліфікували за ч.1 ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) ККУ.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: