В Запоріжжі власника будівлі пам’ятки архітектури суд зобов’язав укласти охоронний договір

Суспільство | 10:45, 28.06.2022
 Поделиться

Поделиться в

Більше 14 років власник будівлі Будинку Культури ЗАЗ, що є пам’яткою історії та архітектури, ухилявся від підписання охоронного договору. Зобов’язати це зробити власника довелось через суд. 
Про це повідомили у Запорізькій обласній прокуратурі, передає 061.
Право власності на Будинок культури, що є об’єктом культурної спадщини, ЗАЗ набув ще у 2007 році. Власник зобов’язаний був укласти з Управлінням містобудування та архітектури Запорізької облдержадміністрації охоронний договір, проте ухилявся від його укладення, чим порушив Закону України «Про охорону культурної спадщини».
Шевченківська окружна прокуратура Запоріжжя звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду, який задовільнив позов. Після набрання рішенням суду законної сили, вживатимуться заходи щодо його виконання.
Будівля сучасного БК ЗАЗ побудована у 1924–1925 роках за проектом менонітського архітектора Дітріха Тіссена для відпочинку працівників колишнього заводу «Комунар». У приміщенні будинку культури виступали трупа українського театру, поети, журналісти, перекладачі, письменники та інші діячі української культури.
Як раніше писав 061, у Запоріжжі 5 років за гратами отримав місцевий мешканець, який в соцмережах підтримував зміни кордонів України.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: