В Запоріжжі пропонують переіменувати вулицю Таганську на честь загиблої захисниці Юлії Чайки

Суспільство | 16:16, 5.09.2022
 Поделиться

Поделиться в

На честь загиблої нацгвардійки Юлії Чайки в Запоріжжі пропонують перейменувати вулицю Таганську. Саме на цій вулиці проживала Юлія.
З ініціативою перейменування вулиці виступила "Демократична Сокира. Запоріжжя", до якої входила Юлія.
Активісти вже звернулись до виконкому Запорізької міської ради з відповідною пропозицією. 
— Урбанонім вулиці Таганської не має жодного стосунку до історії Запоріжжя, вулиця взагалі названа на честь однойменної вулиці москви. Цей урбанонім є наслідком колоніальної політики москви, маркуванням української території топонімами, які були чужинськими для нас і підміняли нашу національну самобутність та ідентичність. Юля жила на цій вулиці. А тепер ця вулиця має носити її ім’я. І це буде символічно для всього Запоріжжя і для всієї України, — повідомили в Демсокирі.
Юлія Чайка була відомою в Запоріжжі активісткою та волонтеркою. Після повномасштабного вторгнення рф до України стала на захист країни — пішла служити до лав Нацгвардії. Юлія загинула вночі 18 серпня на фронті. В неї залишився 8-річний син. 
На 5-й місяць великої війни вона написала, що найстрашніше у цій війні це не смерть, а втрата майбутнього дітей.
— П’ять місяців героїчного спротиву українців і майже 4, як я добровільно служу народу України! Я не знаю що писати останнім часом… В мене немає ресурсу на смішні тролячі постики, якими я зазвичай вас розважала, ви пробачте… Я берегу сили для нашої кривавої боротьби за свободу та незалежність! Дякую всім, хто підтримує мене. Ми обов’язково переможемо, хоч скільки нам на це знадобиться часу та жертв! Помирати не страшно, страшно втратити майбутнє дітей! — написала Юлія Чайка у Фейсбуці 24 липня. 
Як раніше писав 061, в Запоріжжі провели благодійний аукціон, щоб зібрати кошти на реабілітацію захисників Маріуполя. 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: