В Севастополі відкрили виставку з експонатами, які окупанти вивезли з музею «Кам’яна могила»

Кримінал | 12:48, 24.05.2023
 Поделиться

Поделиться в

Унікальні експонати музею-заповідника «Кам’яна могила», який знаходиться на тимчасово окупованій території Запорізької області, загарбники вивезли до анексованого Криму. Давні артефакти стали основою виставки в Севастополі.
Про це повідомляють російські ЗМІ та пабліки.
В музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський», що в Севастополі, представлені 120 експонатів, вивезених із запорізького музею.
«В рамках уникальной экспозиции впервые были представлены артефакты из музея-заповедника «Каменная могила». В ночь с 20 на 21 мая гости Херсонеса Таврического смогли ознакомиться с фрагментами зуба мамонта, увидеть стрелы половцев и орудия каменного века, а самое главное – древние петроглифы, или наскальные изображения, со львами, сценами охоты на коз и другими» — пишуть в севастопольскому музеї.

В минулому році окупанти передали захоплений музей-заповідник «Кам’яна могила» в управління музею-заповіднику «Херсонес Таврійський», який фактично став його філіалом.
Кам’яна Могила — пам’ятка давньої культури в Україні поблизу Мелітополя, Національний історико-археологічний заповідник. Пагорб з кам’яних плит, що тисячоліттями слугував людям вівтарем для відправлення язичницьких обрядів, містить декілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень – петрогліфів періоду від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя (XXIV-XXII тис. до н. е. до X-XIII ст.).
Як раніше писав 061, з художнього музею Бердянська окупанти планують вивезти картини Айвазовського.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: