В Енергоатомі кажуть, що могли б навантажити всі 6 блоків ЗАЕС, щоб пройти опалювальний сезон

Суспільство | 15:13, 27.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

Запорізька АЕС зараз видає ту потужність, яку вона може видати в умовах окупації виключно на територію України. І ця спроможність видавати електрику обмежується лініями, які зараз є. Всього їх чотири, і дві з них зараз пошкоджено. Тому вона працює не на повну потужність.
Про це повідомив президент Енергоатому Петро Котін в матеріалі для «Українського радіо».
«Ми готові запустити всі 15 енергоблоків з боку генерації "Енергоатому". І навіть зараз ми могли б навантажити Запорізьку атомну станцію на повну потужність всіма енергоблоками. На сьогодні вона працює на половину потужності через пошкодження ліній електропередач. Все буде залежати від завершення військових дій. Якщо ми звільнимо Запорізьку АЕС і поновимо роботу пошкоджених ліній, то тоді ми зможемо працювати всіма шістьма енергоблоками на Запорізькій АЕС. Інші дев’ять енергоблоків на контрольованій нами території будуть готові працювати на повній потужності. Ми з оптимізмом дивимось на ці події і на те, що ми пройдемо опалювальний сезон стало».
Енергоблок №1 від початку військових дій стоїть в ремонтній компанії і не працює. Але в ньому знаходяться горючі матеріали і військова техніка, яка є небезпечною, адже може бути джерелом пожежі. Крім того, тим, що росіяни її туди поставили, вони повністю заблокували під’їзди для пожежних машин, які на випадок такої пожежі могли б її загасити. Тобто наразі є подвійна небезпека: те, що в машинному залі є додаткові джерела для пожежі і те, що її потім не можна буде загасити.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що президент Енергоатому Петро Котін впевнений, що Енергодар може бути невдовзі звільнений
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: