В частково окупованій громаді Запорізької області не залишилось жодної вцілілої будівлі, — ВІДЕО

Суспільство | 11:06, 25.05.2023
 Поделиться

Поделиться в

В Малинівській громаді, що розташована неподалік Гуляйполя, внаслідок обстрілів зруйновано майже 100% житлових будинків у приватному секторі, пошкоджена вся цивільна інфраструктура. Днями голова Пологівської РВА Артур Крупський та голова Малинівської громади Володимир Шиш у супроводі рятувальників проїхались вулицям сіл, щоб зафіксувати руйнування.
Про це повідомили в облуправлінні ДСНС.
У складі Малинівської громади 13 сіл, більшість з яких знаходиться в тимчасовій окупації військами рф. На підконтрольній Україні території залишились Малинівка, Полтавка, Ольгівське та Охотниче. Попри щоденні обстріли і зруйновану інфраструктуру, в них проживає 29 людей.
— Залишилось 5 людей в Малинівці, 19 чоловік в Полтавці, 5 в Охотничому. На сьогоднішній день руйнування я можу озвучити таким чином, що майже 100%. Вся інфраструктура, яка є на цих територіях, зруйнована повністю: освіта, медицина, культура, дороги, сільгосппідприємства – все зруйновано під 100% . Приватний житловий сектор він зруйнований також майже на 100%. Для проживання ні одного будинку, так щоб можна було зайти і жити, немає однозначно, — каже голова громади Володимир Шиш.
Керівництво громади і району фіксує руйнування, щоб підготувати план деокупації і відбудови.
— З великим таким емоційним впливом ми повертаємось в місто Запоріжжя, в обласний центр, бо розуміємо, що прийдеться починати з чистого листа, з нового генерального плану населених пунктів. Як нам не жаль, вже і не залишилось там (будинків, — ред.) де люди можуть мешкати, і та інфраструктура, яка була, вона має бути сьогодні на планах і проектах створена заново і ці проекти нам потрібно сьогодні якнайшвидше опрацювати, запропонувати, навчитись як по-новому нам створити умови життя людей, які зможуть і будуть повертатись до своїх домівок, — зазначив голова Пологівської РВА Артур Крупський.
Як раніше писав 061, Малинівку українським захисникам вдалось звільнити наприкінці березня 2022 року. Наші кореспонденти побували деокупованому селі, репортаж з Малинівки за посиланням.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: