В Бердянську інтернет-оператори працюють через “кримські” мережі, доступ до банківських додатків заблоковано

Суспільство | 11:24, 4.06.2022
 Поделиться

Поделиться в

В Бердянський, який тривалий час перебуває в тимчасовій окупації рф, вже кілька днів відсутній український мобільний зв’язок. Навіть якщо є можливість підключитися до мережі інтернет, то скористатися банківськими картками через додатки банку – неможливо. 
Про це повідомляє Бердянська міська рада. 
Зазначається, що це пов’язано з тим, що інтернет-оператори в місті тепер працюють через кримські мережі.
“Банки запевняють, що всі кошти на рахунках мешканців окупованих територій буде збережено. Доступ до програм буде, якщо відновиться український мобільний зв’язок. Також банкіри запевняють, що якщо у вас все-таки вдалося якимось чином зайти в банківську програму, через «кримський» трафік, то побоюватися за збереження персональних даних та коштів користувачів не варто”, — йдеться у дописі. 
В банківських установах додають, що програмне забезпечення достатньо захищене, щоб ні до даних клієнтів, ні до їх коштів ніхто не мав доступу, крім них самих.
Також в міській раді повідомили, що з’явилися фейкові сайти ПриватБанку та «Дія» 
Відмінність сайту оригіналу та підробки можна побачити у назві посилання. Оригінал має на кінці .ua, .com чи .gov. Сайти аферистів – .org, .site і складаються зі слів, які важко розібрати.

ПриватБанк подав заяву до кіберполіції та разом з правоохоронцями працюють над блокуванням групи шахраїв, які розсилають українцям повідомлення та запрошення скористатися фейковим ботом Дія під приводом отримання державної допомоги.
Державні служби та ПриватБанк не користуються для інформування людей чи нарахування допомоги приватними телеграм ботами чи каналами.
 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: