Україна вимагає відкрити гуманітарні коридори з Маріуполя до Запоріжжя та доставити вантаж до Мелітополя та Бердянська

Суспільство | 12:22, 7.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

Через війну в Україні тисячі сімей не можуть дістатися безпечного місця, а цілі міста, які перебувають у тимчасовій окупації, позбавлені продуктів харчування та медикаментів. Українська влада вимагає відкрити реальні гуманітарні коридори для евакуації людей та доставки гуманітарної допомоги.
Про це на брифінгу заявила віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук, передає 061.
За словами Верещук, учора о пів на першу ночі українська влада отримала лист від РФ, де запропоновано  після особистих прохань президента Франції Емануеля Макрона оголосити режим тиші з 10.00 7 березня і відкрити гуманітарні коридори, але на своїх умовах (у тому числі евакуація частини населення в РФ). Також в їхньому листі нічого не було сказано про евакуацію Маріуполя.
«Це неприйнятний варіант відкриття гуманітарних коридорів. Не поїдуть наші люди з Іванково, Вишгорода з під Києва до Білорусі, з тим, щоб потім літаками полетіти в РФ. Сподіваюсь, що президент Франції розуміє, що його ім’я та щире бажання допомогти цивільному населенню України, а також іноземним громадянам багатьох інших держав, насправді використовується та маніпулюється саме Російською Федерацією. Ми у відповідь на цей лист і звернення направили своє бачення того, як мають виглядати гуманітарні коридори. Ми готові відкрити такі коридори із сьогоднішнього дня», — повідомила Верещук.
В українському списку зазначено про необхідність евакуювати мешканців Маріуполя у Запоріжжі через Розівку, Більмак, Пологи та Оріхів.
«В Україні проведено підготовку з доставки гуманітарних вантажів у Мелітополь та Бердянськ Запорізької області, Херсон, Суми та Волноваха. Це також потребує відкриття гуманітарних коридорів. Просимо негайно підтвердити відкриття вищевказаних коридорів та забезпечити обов’язкове дотримання режиму припинення вогню для безпечного та безперешкодного проходження для цивільного населення та транспорту. Ми повідомили про цей лист наших партнерів із міжнародного комітету Червоного Хреста, ОБСЄ, ООН», — прокоментувала Ірина Верещук.
Українська сторона також вимагає від агресора зробити відкритими маршрути, які вони вказали та встановити режим тиші, а також відкрити коридори для доставки вантажу із продуктами та медикаментами.
«Припиніть маніпулювати життям громадянського населення. Дайте можливість людям врятувати себе, свої сім’ї, життя та здоров’я», — закликала Верещук.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що друга спроба "зеленого коридора" для цивільних мешканців Маріуполя закінчилася обстрілами з боку Росії
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: