“Украинский язык остается как родной”: окупаційна влада бреше, що на Запоріжжі не заборонять українську мову

Суспільство | 21:29, 12.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

Як повідомив російський міністр освіти Сергій Кравцов, який відвідав 8 липня з “робочою поїздкою” Мелітополь, українська мова залишається рідною на території Запорізької області і ніхто не забороняє і не заборонятиме надалі викладання у школах української мови. Відповідну інформацію  опубліковали в Telegram-каналі окупаційної влади «Администрация города Мелитополь» і на сайті прокремлівського РИА Новости. Ми розібралися, наскільки правдивим є цей вислів.
"Украинский язык остается как родной. Никто не запрещает украинский язык. <…> Школьники, которые хотят изучать украинский язык, смогут это делать, есть соответствующие количество часов. <…> Неоднократно говорилось, что у нас братские народы и очень много общего, единые корни. Украинский язык очень богат и интересен. Поэтому никакого запрета здесь точно быть не может", &mdash; цитирует Кравцова &laquo;РИА-Новости&raquo;.
Він також зазначив, що школи та коледжі Запорізької області на так званих &laquo;звільнених&raquo; (по факту окупованих) територіях отримають російську державну акредитацію.
Пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня висловлювання &laquo;Украинский язык остается как родной. Никто не запрещает украинский язык&raquo; спростовує.
&laquo;Днями ми оприлюднили результати нашого міні-дослідження стосовно російської політики лінгвоциду на окупованих територіях як елементу і ключового способу демонтажу конституційного ладу України та елементу геноциду проти українського народу. Ми дійшли до абсолютно прогнозованих висновків: в усіх сферах суспільного життя, де тільки можна, українську мову нищать&raquo;, — написав Тарас Кремінь на своїй офіційній сторінці.
Офіс уповноваженого станом на 28 червня 2022 року зафіксував понад 100 фактів, які свідчать про цілеспрямоване винищення державної мови в різних сферах суспільного життя, включаючи вивчення та навчання українською мовою. У самому дослідженні фіксують переведення закладів загальної середньої освіти на російську мову навчання та російські освітні програми, звільнення директорів шкіл через відмову працювати з окупантами, примус директорів шкіл присягнути на &ldquo;вірність росії&rdquo;, заміна підручників з історії, запровадження посад &ldquo;політруків&rdquo; у школах тощо зафіксовані, зокрема, в Мелітополі та Бердянську.

Про те, чи зможуть у майбутньому на тимчасово окупованих територіях продовжити навчання українською мовою в рамках російської програми, поки що невідомо, але один із ключових спікерів окупаційного режиму в Запорізькій області, який називає себе &laquo;членом Головної ради Військово-цивільної адміністрації Запорізького регіону&raquo; Володимир Рогов опублікував на своєму Telegram-каналі фото із підручниками, отриманими школами для нового навчального року 2022-2023.

Всі ці підручники російською мовою і відповідають так званому Федеральному переліку від Міносвіти РФ. Ймовірно, українську мову можуть запропонувати вивчати лише як факультатив, як це було в Криму.
Нагадаємо, що у 2021 році в Криму офіційно залишалася одна школа з 533 українською мовою навчання &ndash; №20 у місті Феодосія, де діти навчаються до 9-го класу з використанням української мови. Аналітик організації "КримSOS" Євгеній Ярошенко в ефірі телеканалу&nbsp;UATV Channel повідомляє, що й там уже української мови немає, бо немає викладачів української мови і літератури.
Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та 061 і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: