У Запорізькій єпархії УПЦ на загальних зборах вирішили не розривати зв’язки з РПЦ та залишатися «на поточних позиціях»

Суспільство | 18:42, 24.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Вчора, 23 травня, у кафедральному соборі св. ап. Андрія Первозванного відбулися загальні збори духовенства Запорізької єпархії УПЦ. На зустрічі обговорювалися проблеми канонічного статусу Української Православної Церкви, що виникли внаслідок воєнних дій.
Про це повідомили у прес-службі Запорізької єпархії УПЦ, передає 061.
Частина мирян та духовенства неодноразово ставила питання про те, чому український єпископат мовчить про роль патріарха Кирила у виправданні війни і чому УПЦ МП досі не відокремилася від церкви країни-агресора. У публічному дискурсі виникало припущення, що під час богослужінь у храмах церкви Московського патріархату можуть перестати поминати патріарха Кирила і почати поминати вселенського патріарха Варфоломія. Священикам єпархії запропонували взяти участь в опитуванні та обрати вектор подальшого розвитку.
З усього складу духовенства єпархії – 200 осіб, в опитуванні взяло участь 182 особи, з різних причин не брало участі 18 осіб.
Священикам пропонувалося підтримати один із наступних пунктів:

Залишатися на поточних позиціях (як є).
Залишатися на поточних позиціях (як є), при цьому надати оцінку висловлюванням і діям Патріарха Кирила.
Залишатися на поточних позиціях (як є), але припинити поминання Патріарха Кирила на богослужіннях.
Провести злиття з однією з релігійних організацій України (“ПЦУ”, УГКЦ).
Війти в одну з канонічних помісних церков: Константинопольську, Румунську, Польську або ін.
Одержати канонічну автокефалію
При отриманні канонічної автокефалії незгодним – входження до РПЦ як екзархат.
Продовження богослужбового життя без організаційного оформлення парафій та їх державної реєстрації.

На підтримку 1-го пункту висловилося 150 осіб, що становить 75% від загальної кількості не забороненого духовенства єпархії, 2-го – 9 чол. (4,5%), 3-го – 3 чол. (1,5%), 6-го – 15 чол. (7,5%) та 7-го -5 чол. (2,5%). Інші пункти опитувальника не були підтримані жодним учасником.
«Всі наші думки, здогади, припущення про те, як далі Бог поведе корабель церкви, можуть легко розбитися через події, які відбуватимуться в країні. Наприклад, ми не можемо виключити того, що не сьогодні, завтра РНБО своїм рішенням чи Верховна Рада санкціонують богоборчі проекти і нашу церкву заборонять на всій території підконтрольній Україні. Дасть Бог цього може і не бути, але ми маємо бути до цього готові», — зазначив на початку свого звернення митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука.
Нагадаємо, що з часу повномасштабного російського вторгнення на територію України уже понад чотириста релігійних громад перейшли з УПЦ Московському патріархату до Православної церкви України.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: