У Запоріжжі поліція розслідує зловживання посадовців міськради при переведенні 9 мільйонів гривень на догляд за деревами та квітами

Суспільство | 14:16, 14.09.2022
 Поделиться

Поделиться в

У Запоріжжі правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо зловживання владою або службовим становищем посадовцями департаменту інфраструктури та благоустрою міськради у справі щодо переведення 6 мільйонів гривень під час воєнного стану на озеленення комунальному підприємству «Зеленбуд».
Про це повідомляєтся в реєстрі судових рішень, передає 061.
Згідно матеріалів справи, службові особи департаменту інфраструктури та благоустрою упродовж 2022 року безпідставно перерахували з місцевого бюджету кошти у сумі понад 9 млн. грн. на користь комунального ремонтно-будівельного підприємства «Зеленбуд» за надання послуг по догляду за зеленими насадження, які фактично не виконувались, чим спричинили тяжкі наслідки. Перерахування бюджетних коштів здійснено на підставі договору та додаткової угоди за 2021 рік, проте переведення основної частини коштів на користь КП у сумі понад 6 млн. грн. відбулось після введення воєнного стану в Україні в період з 24.02.2022 року по 14.04.2022 року.
Відомо, що 19 серпня слідчі провели обшук приміщень комунального ремонтно-будівельного підприємства «Зеленбуд».  Вони отримали дозвіл слідчого судді на вилучення речових доказів, а саме: фінансового плану КРБП «Зеленбуд» із визначенням прибутків та витрат на 2021-2022 роки; відомостей щодо нарахування та виплати заробітної плати працівникам з надбавками, преміями, лікарняними, відрядними коштами, відпускними; табелі обліку робочого часу працівників підприємства; прибуткових касових ордерів; чеків, накладних, рахунків-фактур та інших документів, в яких відображені господарські витрати «Зеленбуду»; договорів з додатками, рахунків-фактур, видаткових накладних та інших документів щодо придбання матеріалів і обладнання, зелених насаджень у інших суб`єктів господарської діяльності, що були використані при проведенні робіт за договором, а також електронні носії інформації, які містять відомості щодо вчинення злочину.
В ході обшуку правоохоронці також вилучили ноутбук та мобільні телефони зі службового кабінету директора комунального підприємства. Через адвоката керівництво КП заявило клопотання про повернення одного смартфону, хоча правоохоронці мали дозвіл на вилучення мобільних телефонів, за допомогою яких фігуранти обговорюють свою злочинну діяльність, але без прив’язки до конкретної моделі з ІМЕІ.
В поліції вилучені телефони та комп’ютерну техніку визнали речовими доказами та відправили до Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
Суд погодився з запереченнями адвоката про те, що в ухвалі про обшук не були ідентифікувані дані мобільного телефону і в такому випадку слідчий мав ще раз звернутись до судді з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно і врешті-решт постановив повернути телефон його власнику.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Запорізька міська рада надасть можливість усім КП на період війни не платити частку прибутку у бюджет
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: