У Запоріжжі на території логістичного хабу у постійному режимі вже чергують представники військкоматів

Суспільство | 11:47, 6.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

У обласній військовій адміністрації відбулась нарада, на якій обговорили проблемні питання функціонування логістичних центрів, що приймають тимчасово переміщених осіб та працюють як пункти пропуску на тимчасово окуповані території.
Про це повідомляють у пресслужбі Запорізької ОВА, передає 061.
У зв’язку з повномасштабним вторгенням ворожих військ на територію України та тимчасову окупацію північного Приазов’я, велика кількість людей прямує до Запоріжжя, рятуючись від жахів війни. Частина з них залишається у обласному центрі, а частина їде далі на більш безпечні території. На початку наради голова ЗОВА озвучив середньодобову статистику прибуття до Запоріжжя переміщених осіб -  в середньому це 800-1000 осіб. При цьому, близько третини від загальної кількості прибулих наразі складають жителі Херсонської області.
На в’їзді у Запоріжжя біля Епіцентру працює гуманітарний хаб, який приймає людей, що виїжджають з окупованих територій. Сьогодні триває робота з удосконалення роботи цього центру — там монтують великі намети, забезпечені кондиціонуванням, що створять додаткові зручності для новоприбулих. Введення в дію додаткових площ дозволить облаштувати ігрову зону для дітей, створити повноцінну залу очікування тощо. Також опрацьовується питання вдосконалення надання адміністративних та інших послуг громадянам, покращення санітарних умов.
Олександр Старух звернувся до колег з Херсонської ОВА з проханням більш активно включатися в роботу цього центру по прийому переселенців. Абсолютно логічним виглядає, коли вихідцями з Херсонської області опікуватимуться на місці представники відповідної адміністрації. Теж саме стосується і роботи логістичного хабу на Оріхівському шоссе, що забезпечує виїзд громадян через лінію розмежування на тимчасово окуповані території. Наразі черга машин у херсонському напрямку формується в дистанційному режимі, що створює додаткові незручності, а іноді і конфлікти. Херсонці запевнили, що у найближчий час посадовці з їх військової адміністрації прибудуть у Запоріжжя і належним чином організують відповідний напрямок роботи.
Також в контексті вдосконалення роботи логічничного хабу з організації виїзду громадян на тимчасово окуповані землі на нараді обговорили вступ у дію нового Порядку надання дозволу громадянам, що перебувають на військовому обліку, на виїзд за межі проживання / перебування. Посадовці зазначили, що у цьому питанні є багато моментів, які потребують уточнення. Відповідну вимогу до військових озвучив і Президент України. Проте, наявні на сьогодні у логістичному хабі організаційні можливості дозволяють виконувати норми законів України “Про правовий режим воєнного стану”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та “Про військовий обов’язок і військову сліжбу” в частині перевірки наявності у військовозобов’язаних легітимних підстав для виїзду на тимчасово непідконтрольні владі України землі. Зокрема, на території логістичного хабу на Оріхівському шосе у постійному режимі чергують представники військкоматів.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запорізькій ОВА заявили, що для виїзду за межі місць перебування військовозобов’язані повинні отримати дозвіл
Підписуйтесь на наш канал в Telegram,щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: