У Запоріжжі на території 5 дитячої лікарні можуть створити реабілітаційний центр

Суспільство | 14:00, 6.04.2023
 Поделиться

Поделиться в

На території 5 міської лікарні хочуть зробити потужний реабілітаційний центр. Фахівці зазначають, що для цього є всі передумови. Також сформована вже травматологічна служба, якої раніше не було.
Про це стало відомо під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, передає 061.
Так, директорка «Адміністрації з питань охорони здоров’я» Олена Литвиненко розповіла, яким чином буде формуватися нова мережа закладів медичної допомоги в Запоріжжі. Так, в госпітальному окрузі окремим може бути реабілітаційний центр, обласний кардіологічний диспансер, обласний наркологічний диспансер.
«Надкластерні лікарні визначаються за наданням медичної допомоги і кількістю населення. В місті Запоріжжі такою має бути обласна лікарня, проте вона також має бути реорганізовуватися по деяким напрямкам. Кластерними лікарнями в Запоріжжі можуть бути лікарні №5 та №9, проте також має бути проведена реорганізація. Загальна лікарня не може бути окремою терапевтичною чи хірургічною. Те, що зараз лікарні № 8 та №2 в Запоріжжі об’єдналися, дало змогу створити загальну лікарню, бо до цього ні одна, ні друга не відповідали вимогам. В дитячі лікарні має входити стоматологічна допомога, дитяча нейрохірургія, дитяча гінекологія. Окремою має бути лікарня, що надає хоспіс та паліативну допомогу, реабілітаційний центр», — зазначила Литвиненко.
Для впровадження реформи необхідно провести багато розрахунків стосовно фінансів, залучення фахових спеціалістів, закупівлі необхідного обладнання. Наприклад, МРТ для лікарні №9, для дитячої лікарні №5 та багато іншого.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запоріжжі створили координаційну раду щодо реформи лікарень.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: