У Запоріжжі для населення готуються спеціальні пакети гуманітарної допомоги з розрахунку на місяць

Суспільство | 15:34, 31.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

Керівник Запорізької обласної  військової адміністрації Олександр Старух сьогодні провів зустріч з представниками волонтерських організацій і фондів, під час якої обговорили проблемні питання стосовно забезпечення області продуктами, ліками та іншими речами першої необхідності. До зустрічі долучилися й представники польських благодійних організацій.
Про це повідомляють у прес-службі Запорізької обласної військової адміністрації, передає 061
Волонтери задали очільнику області багато питань щодо життєзабезпечення населення на тимчасово окупованих територіях, а також щодо можливих векторів співпраці по їх вирішенню.
«Труднощі у нас виникають, у першу чергу, з транспортуванням гуманітарної допомоги на тимчасово окуповані території, а саме продуктів, ліків, готівкових коштів. Ми вже три дні не можемо доставити гуманітарний вантаж у бік Маріуполя, на жаль, міжнародні організації нам в цьому поки що ніяк не можуть посприяти. Тому, якщо дивитися з юридичної точки зору, в нас немає “зелених коридорів”. Наприклад, люди з Маріуполя так і виїжджають на власному транспорті на свій страх і ризик», — заявили волонтери
Також під час зустрічі обговорили питання евакуації та прихистку дітей, жінок та інших соціально-вразливих верств з гарячих точок нашої області.
Щодо внутрішньо-переміщених осіб. Була відпрацьована модель, що певні установи міста, де є все необхідне для комфортного перебування та повноцінного харчування, взяли на себе функції прихистку. Але, як правило, люди не залишаються у нас надовго та їдуть далі або вглиб України, або за кордон, — зазначив Олександр Старух.
Запоріжжю у вирішенні низки гуманітарний проблем активно допомагають друзі-партнери з різних куточків Європи. Так, майже щодня до логістичних центрів надходять тисячі тонн гуманітарних вантажів, які потім розподіляються та транспортуються на окремі території області за визначеними потребами. Крім того, зусиллями влади для населення готуються спеціальні пакети гуманітарної допомоги з розрахунку на місяць.
У свою чергу, представники благодійних організацій наголосили на потребах, які стосуються допомоги евакуйованим особам, та попросили обласну владу посприяти у вирішенні цих питань. Мова йшла, зокрема, про забезпечення людей постільною і спідньою білизною, речами першої необхідності та предметами гігієни.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що сьогодні вночі Україна отримала повідомлення від Міжнародного Комітету Червоного Хреста про підтвердження росією готовності відкрити гуманітарний коридор з Маріуполя з транзитом через Бердянськ.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: