У Запоріжжі аудитори знайшли при перевірці лікарні порушення на 2,6 мільйони гривень

Економіка | 11:55, 9.11.2022
 Поделиться

Поделиться в

Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області  провело ревізію міської лікарні №3, де встановили порушення фінансово-господарської діяльності на суму 2,6 млн гривень.
Про це повідомили у пресслужбі відомства, передає 061.
З’ясувалося, що керівництво лікарні окремим працівникам виплатило матеріальну допомогу у розмірі посадового окладу. І все б нічого, але ці виплати не передбачено жодним документом, що регулює трудові відносини та соціально-економічні інтереси працівників, на суму майже 1,7 млн. гривень.
Директору медзакладу безпідставно підвищили посадовий оклад за півроку на суму 115 тисяч гривень.
На території лікарні  працюють підприємці, що дозволяє медичному закладу отримати додаткові кошти від оренди. Законодавством  передбачено, що за  послуги тепло- і водопостачання, водовідведення,  спожиту електроенергію, вивіз сміття лікарня  отримує асигнування з бюджету. У медзакладі, знаючи наперед, що саме за ці комунальні послуги орендарі розрахуються, зайво, з урахуванням їх витрат, отримало кошти з місцевого бюджету. В подальшому, коли кошти орендарів надійшли на рахунок лікарні у сумі 114 тис. грн, їх не повернули до бюджету, а витратили на власні потреби. За період, який перевіряли аудитори, лікарня провела покриття витрат сторонніх юридичних осіб на суму 75 тис. гривень.
Під час ревізії аудитори також встановили неналежне використання медикаментів і виробів медичного призначення.  Халатне ставлення до виконання виробничих обов’язків обернулося неможливістю використовувати окремі лікарські засоби через сплив терміну їх придатності. Бюджету завдано збитки на 101 тис. гривень.
Серед фінансових порушень, встановлених у лікарні: завищення обсягів наданих послуг енергосервісу, що призвело до зайвих витрат; незаконне списання продуктів харчування; безпідставне нарахування окремим медичним працівникам додаткової доплати за невідпрацьований ними час.
Також аудитори встановили порушення вимог Закону «Про публічні закупівлі», де не було відхилено тендерну пропозицію учасника з відкритих торгів як таку, що не відповідає умовам тендерної процедури. Як результат, це призвело до неправомірного обрання переможця з торгів, з яким укладено 3 договори на суму 597 тис. гривень.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Мелітополі всі лікарні переповнені, для поранених військових відкрили польовий шпиталь.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: