У Мелітополі окупанти вчергове зманіпулювали опитуванням щодо проведення псевдо референдуму

Суспільство | 16:42, 22.08.2022
 Поделиться

Поделиться в

В Telegram-каналах окупаційної влади Запорізької області вчергове  опублікували так зване «дослідження» щодо ставлення жителів Запорізької області до «референдуму» про входження до складу рф. «Перевірено.Запоріжжя» розповідає, чому це опитування нікчемне і як колаборанти брешуть, маніпулюючи громадською думкою.
Допис про проведення ще одного опитування щодо ставлення населення до так званого «референдуму» з’явилося 20 серпня у Telegram-каналі самопроголошеногго «члена головної ради військово-цивільної адміністрації Запорізької області» Вододимира Рогова, а також на каналі «Южный Плацдарм» і «Мелитопольский государственный университет». Вже 21 серпня це ж повідомлення намагалися використати для легалізації незаконного референдуму на каналі, який займається відбілюванням дій окупантів «Война с фейками.Запорожская область».
«Чи знаєте ви, що найближчим часом відбудеться референдум про приєднання Запорізької області до РФ?” Серед опитаних 93% відповіли «так», 5,21% сказали «ні» та 1,8% не визначилися з відповіддю.” Чи плануєте ви взяти участь у референдумі?” “Так” на це питання відповіли 74,69% респондентів, “ні” — 9,34%, “не визначилися” — 15,98%. “Чи підтримуєте ви входження Запорізької області до складу РФ окремим повноправним суб’єктом?” "Так" сказали 73,97% опитаних, "ні" відповіли 7,9%, не визначилися -18,13%.», — зазначається в повідомленні Telegram-каналі Володимира Рогова.

Відомо, що опитуванням нібито займалася «Соціальна лабораторія кафедри гуманітарних наук Мелітопольського державного університету ім. Макаренко». Мова йде про вищий навчальний заклад, створений окупантами на базі чотирьох вишів Запорізької області. Лише 15 серпня він отримав акредитацію Рособрнагляду. Ми намагалися знайти звіт з цим опитуванням на сайті Мелітопольського університету, але виявилося, що там немає не лише цього звіту, а й самого  офіційного сайту цього акредитованого росіянами вишу.
Ми запитали у голови дослідницького комітету «Соціальне прогнозування» Соціологічної асоціації України», професора Максима Лепського, хто має права проводити подібні соціологічні опитування і чи потрібна для цього спеціальна сертифікація.
«Відносно права проведення — це складніше, оскільки це питання погано врегульоване. Всеукраїнські дослідження можуть проводити центри, які мають рішення Соціологічної асоціації України (вони усі зазначені на офіційному сайті Асоціації). Але проводити часто може будь-хто за умов професійного проведення. У нас немає авторитарних обмежень — лише професійні», — зазначив Максим Лепський.
Щодо оцінки професійності цього дослідження, то тут є величезні сумніви. Як і в історії з дослідженням громадської думки «Кримським Республіканським інститутом політичних та соціологічних досліджень», організатори вказали лише кількість опитаних – 557 осіб, навіть без зазначення похибки. Немає жодної інформації,  де, коли проводилося це опитування університетом, в який спосіб, хто ці респонденти (їх вік, стать, географічна прив’язка).
Експерт Максим Лепський зазначає: незрозуміло, як вони могли робити вибірку, якщо була міграція населення (за інформацією мера Мелітополя, близько 60% мешканців покинули місто), тобто вона апріорі не є репрезентативною.  Якщо узагальнити усе проаналізоване, воно свідчить лише, що це не соціологічне дослідження, яким його намагаються назвати окупанти.
Про те, що неможливо забезпечити якість досліджень на окупованих територіях, зазначав ще до війни в коментарі для «Радіо Свобода» директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.  Зараз в умовах повномасштабної війни, окупації і терору російськими військами та спецслужбами провести достовірні соціологічні опитування просто неможливо. Тому сприймати такі “дослідження” варто однозначно — як черговий фейк колаборантів і російських окупантів.
Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та 061 і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: