Стало відомо, як діяти запоріжцям за відсутністю мобільного зв’язку

Суспільство | 22:46, 6.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

У Державній службі надзвичайних ситуацій розповіли українцям, що робити, якщо немає мобільного зв’язку. Мова йде саме про альтернативні способи комунікації між абонентами та виклику екстрених служб
Про це повідомоляє прес-служба ДСНС у Запорізькій області, передає 061.
Для початку варто впевнитися, що ваш смартфон справний. Якщо він працює, але тривалий час немає мережі вашого мобільного оператора, це означає, що покриття немає на певній території.
Іноді проблеми можуть бути лише з одним оператором мобільного зв’язку. Наприклад, пошкоджена вежа чи обладнання. Тому варто мати із собою SIM-карти інших операторів із активним рахунком.
Як діяти, якщо зник мобільний зв’язок:
За відсутності мобільних мереж, задля здійснення екстрених викликів та зв’язку між абонентами існують декілька альтернативних варіантів:
Основною альтернативою мобільному) зв’язку є засоби стаціонарного дротового зв’язку (стаціонарні телефони). За наявності стаціонарного телефону у вашому помешканні, або у помешканні ваших сусідів (знайомих, друзів), буде забезпечено безперебійний зв’язок з екстреними службами та іншими абонентами стаціонарного і мобільного зв’язку.
Якщо немає доступу до стаціонарних телефонів, можна спробувати підтримувати зв’язок за допомогою месенджерів Viber, WhatsApp, Telegram, Signal, Messenger Facebook, Instagram тощо. Для цього потрібен доступ до Wi-Fi.
Якщо доведеться викликати екстрені служби за допомогою месенджера, попередньо необхідно дізнатись номери телефонів, за якими зареєстровано роботу месенджерів відповідних служб, або посилання на профілі офіційних сторінок в соціальних мережах. Цю інформацію попередньо можливо знайти на офіційних сайтах екстрених служб або зателефонувавши за номерами 101, 102, 103, 104, 112.
Також мобільні телефони можна використовувати як засоби радіозв’язку за прикладом рації. Для цього на смартфон треба встановити спеціальні месенджери, наприклад: Voxer Walkie Talkie, Walkie Talkie, Two Way: Walkie Talkie.
Тут спілкування не буде приватним. Його зможе почути будь-хто, якщо випадково чи навмисно потрапить на ту саму частоту. А з іншого боку, ви можете бути на зв’язку одночасно з усіма учасниками діалогу. Для організації такого зв’язку потрібно домовитись з абонентами про виділений канал (простими словами частоту або діапазон) для спілкування. Частота (діапазон) обирається абонентами довільно.
Радіус дії таких месенджерів від 60 до 100 метрів і залежить від можливих перешкод, оскільки зазвичай вони працюють на основі технології Bluetooth. Наприклад, у підвалах відстань може скоротитися до кількох метрів.
Якщо ж немає доступу до мережі інтернет, у ДСНС рекомендують обережно переміститися до найближчого об’єкта, де може бути стаціонарний телефон або радіозв’язок.
Такими об’єктами є будівлі органів місцевого самоврядування, поштові відділення, пожежно-рятувальні частини, відділки поліції, станції швидкої медичної допомоги, представництва інших силових відомств (Нацгвардія, СБУ, ЗСУ, Поліція охорони).
Якщо в кризовій ситуації ні у вас, ні у ваших близьких не буде жодних технічних засобів зв’язку, потрібно попередньо чітко домовитись про місце та час зустрічі.
Якщо плануєте евакуацію, то варто визначити точку та час збору, а також домовитись, що будете чекати там, наприклад, протягом 24 годин, а потім вирушите далі до наступного пункту призначення.
Маленьким дітям варто покласти в кишеню або вшити в одяг записку із повним ім’ям дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адресу та телефони. Дітей шкільного віку варто попередити, як діяти, якщо не буде зв’язку.
Нагадаємо, що запоріжців закликають долучитися до підписання петиції до НАТО про закриття неба над Україною
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: