Стали відомі наслідки обстрілів Запорізької АЕС: снаряди влучили в будівлю реакторного відділення, а також в район Сухого сховища відпрацьованого ядерного палива

Суспільство | 18:23, 4.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

4 березня у Державній інспекції ядерного регулювання дали дані щодо наслідків захоплення і обстрілів російськими окупантами ЗАЕС.
Про це повідомляє 061 з посиланням на допис Державної інспекції ядерного регулювання України. 
Запорізька АЕС захоплена російськими окупантами. На промисловому майданчику ЗАЕС виявили наступні наслідки артилерійського обстрілу:

пошкодження будівлі реакторного відділення енергоблоку №1 ЗАЕС;

в район розміщення майданчика Сухого сховища відпрацьованого ядерного палива потрапило 2 артилерійські снаряди.

“Ступінь пошкоджень конструкцій та систем цих ядерних установок та їх вплив на безпеку потребує додаткових оцінок за результатами ретельних обстежень спеціальними службами Експлуатуючої організації”, — повідомили в Держінспекції ядерного регулювання. 
Пожежа, що виникла в результаті ворожих обстрілів, призвела до значних руйнувань будівлі учбово-тренувального центру, яка розташована поруч в промисловим майданчиком ЗАЕС. 
Оперативний персонал, який чергував на зміні під час нападу був змушений працювати на робочих місцях більше доби. Серед персоналу ЗАЕС поранених та загиблих не має. Однак частина персоналу отримувала медичну допомогу на фоні стресу. 
Здійснена ротація оперативного персоналу. Заплановано, що нова зміна пропрацює до 23:00. Оперативний персонал контролює стан блоків і їхню експлуатацію. Однако його робота здійснюється під тиском озброєних російських військових, які захопили АЕС. 
Змін радіаційного стану у Запорізькій області не зафіксовано. 
Раніше 061 повідомляв, що у результаті нічного штурму Запорізької АЕС загинули троє українських військових. 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: