Що потрібно робити, якщо з’явилася просрочка за кредитом

Общество | 15:37, 12.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Як діяти боржнику, якщо не вдалося вчасно погасити платіж за кредитом, наданим банком другого рівня або мікрофінансовою організацією.

Прострочення кредиту може з’явитися навіть у сумлінних клієнтів банків або МФО. Причиною порушення умов кредитного договору можуть стати форс-мажорні обставини – сімейні проблеми або втрата роботи. Буває так, що людина просто забула погасити платіж, що призвело до прострочення. Вихід із ситуації можна знайти, незалежно від того, чи є причина поважною чи ні.

До яких наслідків може призвести порушення

Позичальники, які користуються послугами кредитування, при оформленні договору на іпотеку, автопозику або споживчий кредит повинні обов’язково ознайомитися з усіма пунктами документу. Обов’язковим пунктом договору є графік щомісячних платежів, а також наслідки, до яких може спричинити прострочення.

Найчастіше до боржників застосовуються штрафні санкції як:

  • пені за несвоєчасну сплату нарахованих відсотків за кредитом, що нараховується за всі дні прострочення, що утворився;
  • штрафу за дострокове погашення боргу, якщо така можливість не передбачена умовами укладеного договору.

Найбільші суми за прострочені платежі нараховуються мікрофінансовими організаціями. Щоб не вийшло так, що розмір боргу виріс у велику суму, потрібно дуже серйозно ставитися до вибору МФО та укладати договори лише з перевіреними організаціями, що мають гарну репутацію. Список компаній, яким можна довіряти при отриманні кредиту, можна переглянути на сайті https://meta.ua/mfo/bez-otkaza/. На сторінці також знаходиться інформація про строк видачі кредитів, суму позики та умови видачі.

Як вирішити проблему?

Якщо вийшло так, що внести платіж за кредитом вчасно не вдалося, треба діяти так:

  1. Зателефонувати до банківської або мікрофінансової організації та повідомити спеціалісту причина, через яку виникло прострочення за кредитним договором.
  2. Уточнити точну суму боргу, куди входять нараховані порушення пені.
  3. Дізнатися у співробітника банку або МФО можливу дату погашення заборгованості, щоб надалі дотримуватися домовленостей.

Актуальну інформацію про нарахування можна дізнатися в чаті на офіційному сайті фінансової організації. Також можна замовити зворотний дзвінок, щоб зв’язатися з консультантом. Якщо банк або МФО пішов на зустріч і пересунув дату обов’язкового платежу, то надалі потрібно зробити все можливе, щоби прострочення не повторилося.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: