Самопроголошений губернатор Запорізької області, який анонсував проведення «референдума», створює виборчу комісію. За участь в ній загрожує ув’язнення

Суспільство | 21:21, 23.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

Самопроголошений губернатор Запорізької області Євген Балицький підписав наказ про створення "виборчої комісії Запорізької області". Відповідне повідомлення Балицький оприлюднив у своєму Телеграмі. 
"Восени з ініціативи мешканців Запорізької області відбудеться референдум щодо входження нашого регіону до складу Російської Федерації. Нині ми ведемо підготовчу роботу. Причому одразу у кількох площинах, одна з яких – законодавча.
Для того, щоб процедура референдуму була прозорою і легітимною з метою захисту виборчих прав громадян, я підписав указ про створення виборчої комісії Запорізької області", — йдеться у дописі від 23 липня. 
"Перевірено.Запоріжжя" розібрались, що не так з заявою. 
На цю заяву оперативно відреагувала українська влада, зокрема міський голова Мелітополя Іван Федоров. 
"З метою підготовки до псевдореферендуму вони видали наказ про створення виборчих комісій. Й «запрошують» мелітопольців, яким «не байдуже на майбутнє Запорізької області допомогти в організації голосування», — йдеться у коментарі Федорова. 
Він звернувся до мелітопольців і пояснив, що такі комісії є фейкові.
"Їхні дії юридично нікчемні. Проте кримінальна відповідальність за «допомогу» окупантам цілком реальна — від 10 до 12 років в’язниці з можливою конфіскацією майна", — додав він. 
Раніше повідомлялось, що голова Запорізької ОВА Олександр Старух заявив у Телеграмі, що "ніякого референдуму бути не може по декількох причинах".
"По-перше, референдум — це проведена згідно з нормами Міжнародного права дія, яка виражає волевиявлення громадян цієї країни. Таким чином референдуми на території України можуть провести виключно наші органи влади: органи центральної виборчої комісії та виборчі комісії на місцях. Тому з юридичної точки зору це неможливо", — запевнив тоді Олександр Старух. 
Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та 061 і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: