Російські окупанти з Енергодару частково розмістились в профілакторії ТЕС – Енергоатом

Суспільство | 23:11, 13.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

Запорізька атомна електростанція повність знаходиться в руках окупантів.  Загарбник перебуває на території самої станції, яку використовує вже як військову базу, а також близько 1000 людей розмістилися на території профілакторію Запорізької ТЕС в Енергодарі
Про це під сказав в телеефірі керівник ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, передає 061.
Відомо, що на ЗАЕС зараз перебуває близько 50 одиниць важкої техніки і до 500 солдат російської армії.
«Також ще близько 1000 солдат та 400 одиниць техніки знаходяться поблизу міста Енергодар у профілакторії, який належить до ГРЕС (ТЕС). Це звичайна теплова станція, яка працює на вугіллі і знаходиться поруч з ЗАЕС. Фактично загарбники зараз використовують територію, як свою військову базу. Станція і в мирний час дуже добре охороняється – там є периметр, відеонагляд. Є багато об’єктів, що вони можуть використовувати для себе, такі як бомбосховища. Там є місця де спати, розміщувати цей військовий персонал. Вони цим користуються для забезпечення своєї інфраструктури», — повідомив Петро Котін.
В Енергоатомі повідомляють, що під час штурму агресор влучив в реакторне відділення першого енергоблоку, естакаду,  учбово-тренувальний центр, адміністративний корпус і на території станції. Це були поодинокі артобстріли енергоблоку, що не пошкодили огорожу та сам реактор.
«Ситуація все ще небезпечна. На Запорізькій АЕС дуже багато ядерного матеріалу, в тому числі і установки з сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. Якби вони потрапили у ці контейнери, де немає такого захисту, то радіація пішла би вже в атмосферу», — зазначають в Енергоатомі.
Нагадаємо, раніше ми писали про те що, у МАГАТЕ вимагають негайно узгодити пропозиції щодо принципів безпеки ЗАЕС.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: