Росіяни намагаються отримати контроль над технічною експлуатацією ЗАЕС, — Енергоатом

Економіка | 23:09, 19.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

Найбільшу в Європі атомна станція — ЗАЕС — наразі намагаються вкрасти росіяни. З початку захоплення станції, там сталося 15 експлуатаційних подій. Всі вони небезпечні та мають різного рівня небезпеку. Найбільш небезпечні події пов’язані із знеструмленням ЗАЕС. 
Яка ситуація зараз в інтерв’ю "Радіо НВ" розповів голова "Енергоатом" Перро Котін.
За його словами, обстріл усієї інфраструктури України, який загарбники проводять, не дає їм того результату, на який вони розраховували. Проте тактика по відношенню до українських АЕС дещо змінилась. 
"Вони не обстрілюють самі АЕС, майданчики станцій, але вони обстрілюють великі підстанції, з якими пов’язані АЕС лініями електропередач. Або пошкоджується підстанція на ЗАЕС, або інший кінець лінії", — каже Котін.
За цього словами, інший поганий знак: окупанти самі почали підвозити дизельне пальне на атомну станцію. 
"Зараз вони підвели 300 тонн і ми стільки ж до цього. Таким чином, вони серйозно готуються до того, щоб перевести станцію в режим повного знеструмлення і відключення від української енергосистеми. Тобто переводити її на роботу дизель-генераторів", — пояснив очільник Енергоатому і долав, що із зниженням температури, знижуються і умови експлуатації того обладнання, яке знаходиться на станції. Неможливо допускати аби температура впала до 0 градусів. Єдиним джерелом тепла, яке може підтримувати потрібну температуру на станції — є пара від експлуатації енергоблоків. Її можна отримати тільки при робочому стані хоча б одного енергоблоку. 
"Окупанти намагаються перехопити контроль над технічною експлуатацією ЗАЕС. В суботу вони вдерлися до кабінету головного інженера і заявили, що Москва бере на себе повний контроль і будь-які дії в технічному вже плані, також потрібно погоджувати. Це дуже небезпечна ситуація… .При зупинці дизель-генераторів, ми маємо Фокусимський сценарій, коли за три години розпочалось вже плавління активних зон і викид радіоактивних речовин в повітря і воду, яка охолоджувала реактори. Це загроза всьому світу", — нагадав Котін.
В Енергоатомі сказали, що окупанти викрали заступника директора по кадрам. Таким чином, вони хочуть змусити людей перейти до фейкової організації, яку вони створили на території рф — "експлуатуюча організація ЗАЕС". 
Котін нагадав, що нещодавно окупанти викрадали гендиректора Ігоря Мурашова, а потім, після звільнення, викинули на дорозі. Чоловік йшов 15 км пішки і дійшов до українського блокпосту. Працівники станції знаходяться в дуже поганому психологічному стані. Вони під окупацією 7 місяців.
" Вони (окупанти) намагаються фактично встановити "руський мір", вкрасти станцію і перевести її під росатом. Потрібно вводити санкції проти росатому", — каже Котін.
На станції сьогодні в режимі холодного стані знаходяться всі, крім 5-го, енергоблоки. 5-й — в режимі зупину для випробувань, адже саме його Енергоатом готував для пуску пари. 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: