Псевдодосягенння: в захоплених окупантами університетах планують навчати 2200 студентів. До окупації їх було в 7 разів більше

Суспільство | 15:19, 30.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

До окупації в Мелітополі та Бердянську було 4 університети, які окупанти об’єднали в один — Мелітопольський державний університет. 24 липня в Телеграм-каналах самопроголошеної влади з’явився допис, що “ректором МДУ підписаний наказ про зарахування 2200 студентів на звільнених територіях”.
Окрім того, є сюжет, в якому розповідається про те, що абітурієнти складали вступні іспити, а випускники шкіл та коледжів проходили співбесіди.
Проєкт “Перевірено. Запоріжжя” розбирався, чому заява окупантів є маніпулятивною. 
До окупації українських міст, в університетах навчалось близько 14 тисяч студентів. Про це під час брифінг в Медіацентрі Україна — Укрінформ сказав міський голова Мелітополя Іван Федоров. 
“На базі університетів окупованої частини області вони утворили псевдо університет, але, зверніть увагу, раніше на базі цих вузів навчалось близько 14000 студентів, а сьогодні ворог декларує 2200 студентів”, — сказав Федоров. 
У Звіті ректора Мелітопольського педагогічного університету, який оприлюднено на офіційному сайту вищого навчального закладу зазначається, що на очній формі станом на 1 листопада 2021 року навчається 2184 здобувачів вищої освіти.
За кошти державного бюджету здобувають вищу освіту за освітніми ступенями бакалавра і магістра 1167 студентів, а за кошти фізичних та юридичних осіб – 1017 студентів. Заочно вчаться — 1219. На очній та заочній формі навчалось 3403 студента. 
“До Університету у 2021 році було подано 3143 заяв. На перший курс було подано 1438 заяв”, — йдеться у звіті. 
На сайті Таврійського державного агротехнологічного університету в презентації вказано, що там навчається понад 8 000 студентів. Лише в 2021 році було подано 2624 заяви. 
На сайті “Вступ. Освіта” в розділі, де є дані про Бердянський державний педагогічний університет, зазначено, що в 2021 році було подано 4100 заяв на вступ. В Бердянський університет менеджменту і бізнесу надійшло 180 заяв.
Тобто, в минулому році кількість заяв, поданих на вступ в нині захоплені вузи перевищує 10 000. 
Міський голова Мелітополя також зазначив, що освітній навчальний процес 2022 — 2023 рр наразі можливий лише онлайн.
Щодо студентів, то в Телеграмі Федоров написав, що “випускники – майбутні абітурієнти, які приїдуть із тимчасово окупованих територій до Запоріжжя складати мультитест ЗНО, та їхні батьки будуть забезпечені безкоштовним харчуванням та житлом”. 
Також він сказав, що щонайменше 5 учнів мелітопольських шкіл здобули 200 балів з мультитесту ЗНО і запевнив: головне завдання влади — надати можливість випускникам вступити до українських вишів. 
Всі українські вищі навчальні заклади евакуйовані до Запоріжжя та проводять вступні кампанії.
 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: