Програма «Доступні ліки» в Запорізькій області: як це працює?

Общество | 08:51, 30.05.2017
 Поделиться

Поделиться в

Видання «Урядовий кур’єр» повідомляє:

За даними департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Урядова програма «Доступні ліки» почалася в області з квітня 2017 року. В її рамках пацієнти отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

З Держбюджету України для Запорізької області виділено на «Доступні ліки» 22496,6 тис грн. Наразі у програмі беруть участь 36 закладів охорони здоров’я та 222 аптечні заклади області. Вже виписано майже 95 тисяч рецептів. У аптечній мережі відпустили лікарські засоби 49422 особам за 66696 рецептами(70% виписаних). Крім цього, здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів, відпущених у квітні-травні.

При реалізації програми «Доступні ліки» велике занепокоєння викликає відсутність в оптових постачальників і аптечних закладах, задіяних у реалізації цього проекту, лікарських засобів, які повинні відпускатися безкоштовно (Сальбутомол-НЕО, Ізо-МІК 5 мг, Спіронолактон-Дарниця, Аладин 10 мг тощо).

Нагадаємо, що до Програми в нашому місті залучені 11 аптекчних пунктів, загальна сума виділених на місто коштів — 518 825 грн. Ці гроші були порівну розподілені між аптеками. Але, як зазначила начальниця відділу охорони здоров’1я Мирослава Климчук-Новачкевич, в деяких з них безкоштовні ліки закінчилися раніше, ніж в інших, тому людям доводилося шукати, де можна отримати їх за рецептом. Але ці труднощі — тимчасові, адже кожного місяця проводиметься аналіз використання коштів, і на наступний місяць суми між аптеками можуть бути розподілені згідно реальних потреб пацієнтів.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: