Повідомлення окупантів про українських диверсантів, які заклали вибухівку на зупинці в Енергодарі, — фейк

Суспільство | 15:30, 17.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

Telegram-канали окупаційної влади у Запорізькій області цього тижня активно публікують інформацію про вилучення зброї у місцевих мешканців (при цьому не показують їх самих) і активно демонструють, як вони запобігають терактам, наприклад, в Енергодарі. Насправді ж  інформація про це -  фейк, спрямований на створення ілюзії контролю і для виправдання терору, що чинять у місті.
Так, 17.07. 2022 на каналі колаборантів «Энергодарский связной» з’явився допис про те, що на одній із зупинок громадського транспорту в Енергодарі знайшли вибуховий пристрій.
«У неділю вранці співробітники поліції виявили та знешкодили саморобний вибуховий пристрій у центрі Енергодару. Вибуховий пристрій було закладено українськими диверсантами на зупинці, з якою їдуть на зміну співробітники Запорізької АЕС» — говориться в дописі.

Текст супроводжується двома фотографіями – окремо із зображенням зупинки і  окремо з якимось пакунком в скотчі і резинкою для волосся з написом маркером «ВСУ», «AZ» та «PV».
Міський голова Енергодару Дмитро Орлов на своїй офіційній Telegram-сторінці назвав інформацію фейком.
«Сміттєві Телеграм-канали мордорської орди, яка засіла в Енергодарі, останнім часом намагаються нав’язати місцевим мешканцям думку про те, що вони активно борються з неіснуючими партизанами, вилучають арсенали зброї, викривають замахи… Ось і сьогодні недолугі «знайшли» біля зупинки громадського транспорту «саморобний вибуховий пристрій». І, звичайно ж, відразу викрили наміри невстановлених осіб — теракт!!! Проти працівників станції, які чекають на зупинці автобуси. Енергодар — місце освічених людей. Ваша дешева пропаганда лише смішить всіх адекватних жителів, які розуміють, що терористи — це ви», — написав міський голова.
Орлов вважає, що є декілька пояснень, нащо робляться такі «вкиди».
«По-перше, це необхідність доповідати «нагору» про свою бурхливу діяльність. По-друге, таким чином вони хочуть виправдати весь той терор, який чинять в місті. Нібито всі їх викрадення та катування жителів — це боротьба з підпіллям. І знову ж таки, вони помиляються в оцінці критичного мислення місцевого населення.  По-третє, оркам вигідно створити образ «партизан», на яких можна списувати свої прорахунки. Це вигідно, прибрати когось незручного зі «своїх» (як то гауляйтера Шевчика) і все списувати на партизан», — зазначив Дмитро Орлов.
Мер закликав містян Енергодару користуватися перевіреними джерелами інформації, не довіряти на слово загарбникам і вмикати критичне мислення.
Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та 061 і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: