Після скандалу з «бойовими котиками» в Запоріжжі створять реєстр будівель, на яких можна малювати стріт-арт

Суспільство | 10:55, 24.05.2023
 Поделиться

Поделиться в

Міський департамент культури та туризму разом з ініціативною групою розробляють Меморандум про художнє вуличне мистецтво. Також в Запоріжжі сформують реєстр стін, на яких дозволять малювати стріт-арт або гарфіті.
Про це повідомили на сторінці туристичного інформаційного центру.
Рішення про створення Меморандуму і реєстру прийняли на зустрічі керівники департаменту культури і туризму з профільними спеціалістами з різних галузей. На зустрічі обговорювали тему стріт-арту після скандалу з появою «бойових-котиків» на фасадах пам’яток архітектури. Жителів міста обурила реакція директорки департаменту культури і туризму Катерини Сімонової на публічне обговорення цієї ситуації і за кілька днів вони зібрали необхідну кількість голосів під петицією про недовіру і звільнення чиновниці. 
«Реалізація проєкту ГО «Культурний десант» у Запоріжжі викликала різний відгук. Ми досі не вважаємо це поганим явищем, бо обмін думками та дискусія — ознаки сучасного та цивілізованого суспільства. Але цей прецедент став ключовим у створенні Меморандуму», — повідомили в туристичному інформаційному центрі.
До реєстру дозволених для малювання стін включать фасади будівель, які не є пам’ятками архітектури та будуть погоджені необхідними інстанціями. Нагадаємо, що «бойових котиків» художники малювали на фасадах будинків на пр.Соборному, що є пам’ятками архітектури, без погодження з міським відділом охорони культурної спадщини.
До розробки Меморандуму про художнє вуличне мистецтво можуть долучитись всі зацікавлені жителі міста. Свої пропозиції протягом тижня можна надіслати на електрону пошту [email protected]. З текстом документу є можливість ознайомитись за посиланням.
Ось текст майбутнього Меморандуму:
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: