Остаточне рішення: ЗТМК, котрий належав Фірташу, передали у власність держави

Економіка | 11:22, 27.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Касаційний господарський суд постановив повернути Запорізький титано-магнієвий комбінат повернуто у власність держави
Про це повідомили у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передає 061.
Суд відмовив у задоволенні касаційної скарги компанії Дмитра Фірташа «Толексіс Трейдінг Лімітед» (Кіпр та залишив без змін попередні рішення Господарського суду Запорізької області та постанову Центрального апеляційного господарського суду відповідно до яких цілісний майновий комплекс комбінату повертається у власність держави.
На сьогодні рішення Касаційного господарського суду є остаточним.
Встановлено, що у 2013 році на виконання постанови Кабінету Міністрів України за результатами проведеного конкурсу Фондом з переможцем – офшорною компанією «Толексіс Трейдінг Лімітед» (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group, з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва укладено договір про заснування ТОВ «ЗТМК».
Згідно з досягнутими домовленостями, Фонд до статутного капіталу новоствореного суб’єкта передав цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні ДП «ЗТМК».
Компанією «Толексіс Трейдінг Лімітед» здійснено вклад у грошовій формі в сумі 110 млн дол. США, який мав виключне цільове призначення – для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 – І квартал 2015 років.
У подальшому ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.
При цьому на модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було спрямовано лише 20 млн гривень.
Судові розгляди щодо повернення “ЗТМК” до держвласності продовжуються з 2016 року. За версією прокуратури, іноземний інвестор зобов’язаний був не тільки направити 110 мільйонів доларів США на технічну модернізацію виробництва, а й проконтролювати виконання цієї модернізації. Оскільки останнє не було виконано, це дозволило екс-керівництву підприємства частину коштів з модернізації спрямувати на інші цілі — погашення заборгованості за енергоносії та перед кредиторами.
У 2018 році запорізький суд вже ухвалював рішення про повернення ЗТМК державі. Проте Верховний суд України надіслав справу на новий розгляд.
Раніше ми писали про те, що Верховний Суд України направив на новий апеляційний розгляд обвинувальний акт у справі екс-директора «Запорізького титано-магнієвого комбінату» Володимира Сівака за звинуваченням у розтраті 492 мільйони гривень.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: