Окупанти завдали ЗАЕС збитків на 36 млрд гривень

Суспільство | 12:09, 14.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Чи зможуть окупанти налагодити енергопостачання до Криму від ЗАЕС, скільки загарбників перебуває на станції та які збитки завдані Енергоатому внаслідок захоплення ЗАЕС?
Про це голова ДП НАЕК “Енергоатом” Петро Котін розповів в інтерв’ю Vesti.ua
За його даними, на майданчику з моменту захоплення було майже 1500 військових рф – це враховуючи майданчик АЕС разом із містом Енергодар. На самому майданчику одночасно перебувало десь до 500 військових. Котін каже, що зараз їх стає менше (є припущення, що вони передислоковуються, рухаються до гарячих точок на інших напрямках).
“На території станції окупанти встановили зони, куди нікого не підпускають. Також відомо, що на ЗАЕС перебуває важка техніка. Стоять також вантажні машини для перевезення піхоти й зброї. Деякі з них, судячи з зовнішнього вигляду, завантажені зброєю чи вибухівкою. Персонал не може підійти близько, аби пересвідчитися в цьому”, — сказав він. 
Щодо перебування на ЗАЕС російських атомників, то за його данними, там знаходиться до 10 осіб з Росатому, а командує головний інженер Ростовської станції Андрій Горбачов. 
“Вони знаходяться в Кризовому центрі, що розташований поблизу адмінбудівлі. Там вони живуть, харчуються, нікуди не виходять, вивчають ситуацію на станції та документи. Адже ЗАЕС – це наш флагман. У Росії таких немає! Їхні технології – радянські, застарілі, а в нас всі енергоблоки пройшли серйозну програму посилення безпеки, проведено багато заходів. А це зовсім інший рівень технологій. Їхні атомники точно не зможуть таким керувати: наприклад, ми повністю замінили стару систему АСК, що керує енергоблоком і станцією, на систему українського виробництва”, — каже Котін. 
А от щодо того, чи можуть окупанти спробувати відрізати ЗАЕС від української енергосистеми та налагодити постачання електроенергії до Криму, Котін запевняє, що ЗАЕС включено до єдиної енергосистеми України. 
“Єдиний спосіб перенаправити для них – побудувати власну лінію від ЗАЕС до Криму. Тоді – так, зможуть постачати. Але така лінія коштуватиме до 1 млрд євро, а будуватимуть її років зо три. Тому мріяти можуть, як про політ на Марс, а от зробити – зась”, — впевнений Котін. 
Говорячи про збитки на ЗАЕС, то сума прямих і непрямих збитків становить близько 36 млрд грн. Із них 18 млрд грн – безпосереднє пошкодження об’єктів, і стільки ж – недоотримані “Енергоатомом” кошти від майже двократного падіння обсягів виробництва.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: