Окупанти розповсюджують фейки про навчальний процес в Мелітополі

Суспільство | 14:14, 11.08.2022
 Поделиться

Поделиться в

Окупаційна влада Мелітополя розповсюджує фейки про навчальний процес, який має розпочатись в місті вже з 1 вересня. Проект “Перевірено. Запоріжжя” розбирався, що не так з заявою гауляйтерки Галини Данильченко. 
Отже, 9 серпня в Телеграмі Данильченко було оприлюднено відео, в якому вона говорить, що в Мелітополі буде працювати 21 школа. 
“В них будуть навчатися понад 8500 учнів. Найбільша школа по наповненості — #15. Там набрано 8 паралельних класів. Мелітопольські вчителі проходять курсі підвищення кваліфікації в росії. Семінари для педагогів організовані в Євпаторії, Джанкой та москві”, — йдеться у дописі. 

Міський голова Мелітополя Іван Федоров пояснив, чому ця заява не відповідає дійсності. 
Так, 10 серпня в ефірі “Єдиних новин” він сказав, що в Мелітополі до початку війни було всього 20 шкіл. Крім того, окупанти говорили про їх закриття. 
На підтвердження цього згадаємо коментар від 11 липня очільника “фейкового департамента освіти” Мелітополя, в якому вона просить батьків школярів визначитися з учбовими закладами, в яких будуть навчатись діти. На 37 секунді відео псевдо чиновник говорить про те, що приміщення 16-ї школи не буде функціонувати, як загальноосвітня школа. 

Також сьогодні, 11 серпня, в коментарі телеканалу “Апостроф” Федоров нагадав, що в Мелітополі “більше ніж чотири школи зайняті військовими і використовуються як казарми, склади боєприпасів та стоянки для ворожої техніки”. 
“З іншого боку, в них немає викладачів, які здатні працювати в 21 школі, бо рівень колаборації в освітній сфері в Мелітополі низький”, — додав він. 
Цю тезу підтвердила і директорка департамента освіти та науки ОВА Людмила Бухаріна. Під час брифінгу, який проходив в ЗНУ минулого тижня, відповідаючи на питання кореспондента 061 щодо кількості колаборантів серед вчителів в тимчасово окупованих містах (Бердянськ, Мелітополь, Енергодар) вона сказала: “Це відсоток невеликий, наразі всіма цими питаннями займаються силові структури”. Конкретних цифр вона не назвала, посилаючись на те, що відкриті кримінальні провадження і є ситуації, де інформація перевіряється правоохоронцями. 
“З 1 вересня дітей не будуть випускати за територію тимчасової окупації, окупанти ходять по квартирах вчителів і класних керівників і змушують приводити до школи учнів. Але завдяки нашим вчителям всі школи будуть відкрити в режимі онлайн і вже надходять заяви. Тобто ми даємо альтернативу. Я впевнений на 100%, що у рашистів буде провал в питанні організації навчального року”, — сказав під час марафону новин Іван Федоров. 
До речі, всі педагоги (і ті, хто виїхав, так і ті, хто залишився в містах, але не пішов на колаборацію) продовжать отримувати зарплату з українського бюджету.
Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та 061 і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: